#Plock2017: Wybrzeże z trzecim miejscem

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu mecz o trzecie miejsce w turnieju Final Four Mistrzostw Polski wygrała drużyna Wybrzeża Gdańsk 37:36.

„Mały” finał rozegrany pomiędzy drużynami Wybrzeża Gdańsk i Agrykoli Warszawa od pierwszych minut dostarczył sporych emocji. Dobra postawa w bramce Agrykoli Michała Fazana i sporo niedokładności w poczynaniach tej drużyny w ataku spowodowało, że na pierwszą bramkę spotkania kibice zgromadzeni w ORLEN Arenie czekali do czwartej minuty pojedynku. Wynik meczu otworzył Krzysztof Gądek (SPR Wybrzeże Gdańsk). W kolejnym fragmencie gry zawodnicy obu zespołów toczyli wyrównany bój, a żadna z ekip nie potrafiła zaznaczyć swojej przewagi. W 10. minucie gry na tablicy świetlnej widniał wynik po 5. Pierwszy kwadrans gry zakończył się wynikiem 8:9 i prowadzeniem drużyny z Warszawy.

Już w 20. sekundzie drugiego kwadransa gry zawodnicy Agrykoli wyszli na dwubramkowe prowadzenie (8:10, 16'). Kolejnym ważnym momentem spotkania była 23. minuta gry. Wtedy też dzięki dobrej grze bramkarza Michała Fazana Agrykola Warszawa wyszła na trzybramkowe prowadzenie. Wybrzeże zdołało jeszcze poderwać się do walki i zniwelować stratę do dwóch trafień, jednak końcówka należała do Agrykoli. Do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 17:21. Duża w tym zasługa nie tylko bramkarza warszawskiej siódemki – Michała Fazana, ale również skrzydłowego Piotra Jarosiewicza, który do przerwy na swoim koncie zapisał 7 trafień.

Początek drugiej połowy to znakomita postawa zawodników z Wybrzeża. Skuteczna gra w obronie oraz mądra gra w ataku spowodowały, że już w 37. minucie gry podopieczni Szymona Biernackiego zniwelowali stratę do swoich rywali zaledwie do jednej bramki. Po chwili do głosu ponownie doszli gracze z Warszawy, którzy zdobyli dwa trafienia z rzędu i wrócili do trzybramkowej przewagi. Od tego momentu mecz toczył się bramka za bramkę. Pod koniec trzeciego kwadransa gry Wybrzeże po raz kolejny „wrzuciło wyższy bieg” i zdobyło bramkę kontaktową.

Ostatni kwadrans meczu przyniósł ogromne emocje. W 50. minucie spotkania do wyrównania po 30 doprowadzili gracze z Wybrzeża. Kolejne błędy w ataku popełniane przez drużynę Agrykoli spowodowały, że Wybrzeże w 54. minucie stanęło przed szansą objęcia prowadzenia w spotkaniu. Zawodnicy z Gdańska nie wykorzystali swojej okazji, a na odpowiedź Agrykoli nie trzeba było długo czekać – rzut karny na bramkę zamienił Jarosiewicz i to warszawiacy prowadzili jedną bramką. W ostatniej minucie spotkania po raz kolejny przed szansą wyjścia na prowadzenie stanęli gracze Wybrzeża. Sytuacje skrzętnie wykorzystał Krzysztof Komarzewski i to gdańszczanie na pół minuty przed końcem gry prowadzili jedną bramką. Na 23. sekundy przed końcową syreną o czas poprosił szkoleniowiec drużyny z Warszawy. W ostatniej sekundzie skuteczną interwencją popisał się Mateusz Mamrot i to jego zespół zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów.