#Plock2017: Mistrz, Mistrz ZKS

To było wielkie święto szczypiorniaka w ORLEN Arenie. Przy licznie zgromadzonej publiczności Nafciarze pokonali Miedź i zapewnili sobie Mistrzostwo Polski!

Sobotnie spotkanie o złoty medal od początku lepiej rozpoczęli Nafciarze, którzy paradoksalnie w tym meczu wystąpili w roli gości. Już w pierwszej minucie wynik meczu otworzył Krystian Wołowiec, chwilę później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie niebiesko-biało-niebieskich do dwóch trafień. Od tego momentu gra toczyła się bramka za bramkę. Zawodnicy ORLEN Wisły Płock utrzymywali dwubramkowe prowadzenie, momentami powiększając je czasem do trzech trafień. W upływie dziesiątej minuty spotkania do głosu doszli gracze z Legnicy, którzy doprowadzili do remisu po 7. W 15. minucie spotkania Nafciarze wrócili na dwubramkowe prowadzenie. Podopiecznym Bogdana Janiszewskiego było o tyle łatwiej, że grali w podwójnej przewadze.

Początek drugiego kwadransa gry należał do Legniczan, którzy w tym czasie zdobyli bramkę kontaktową. Na odpowiedź Nafciarzy długo czekać nie było trzeba – po indywidualnej akcji Karola Kisiela rzut karny na bramkę zamienił Krystian Wołowiec. ORLEN Wisła prowadziła 12:10. Po upływie kilkunastu sekund świetną interwencją popisał się Miłosz Kujawa, a bramkę z koła zdobył Bartosz Lejza. Na tablicy świetlnej widniał wynik 13:10 dla Nafciarzy. Kolejne sekundy to dwie bramki Siódemki. Wynik ponownie oscylował w okolicach remisu. W 23. minucie gry Siódemka Legnica doprowadziła do remisu po 14. Ostatnie dwie minuty pierwszej części spotkania Nafciarze grali w podwójnym osłabieniu. Gracze z Legnicy skrzętnie wykorzystali ten fakt. Najpierw doprowadzili do wyrównania, a po chwili objęli jednobramkowe prowadzenie. Do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 17:16 dla graczy z Legnicy.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od bramki dla zawodników Miedzi i dwuminutowej kary dla zawodnika Miedzi – Jakuba Klocka. Grający w osłabieniu zespół z Legnicy miał szansę na trzybramkowe prowadzenie, ale kontrę zespoły gości zatrzymał Miłosz Kujawa. Po chwili do bramki trafił Olkowski. Kolejne sekundy to bramka dla zespołu z Legnicy, niewykorzystana okazja przez Jakuba Ciećwierza i ponowna znakomita parada Kujawy. W 34. minucie tablica świetlna pokazywała wynik 19:17, a po chwili 20:18. W 37. minucie przegrywający trzema bramkami Nafciarze dostali okazję do złapania drugiego oddechu. Przez blisko minutę podopieczni Bogdana Janiszewskiego grali w przewadze. Płocczanie w tym czasie zdołali odrobić tylko jedną bramkę. Kolejne minuty to festiwal niewykorzystanych okazji z obu stron. Z tego małego letargu szybciej obudzili się Nafciarze, którzy w 45. minucie gry zdobyli kontaktową bramkę. (23:22, 45').

Sto dwadzieścia sekund później po trafieniu Damiana Woźniaka Wiślacy doprowadzili do remisu po 23. Kolejne upływające sekundy to ponowny festiwal błędów. Po zawodnikach obu zespołów widać było, że ranga zawodów wywiera na nich dodatkową presję. W 53. minucie na tablicy wyników ponownie widniał remis. Tym razem 24:24. Nafciarze przełamali rywali w 55. minucie, kiedy do bramki ponownie trafił Aleks Olkowski. W 59. minucie Nafciarze mieli szansę na dwubramkowe prowadzenie. Swoją okazję wykorzystał Olkowski. Dziewięćdziesiąt sekund przed końcem na tablicy świetlnej widniał wynik 25:27 dla ORLEN Wisły Płock. Kolejne sekundy to znakomita interwencja Kujawy. I 16:27 na 15. sekund przed końcem meczu.

Mistrzostwa Polski juniorów 2017 - FINAŁ

Siódemka Miedź Legnica – ORLEN Wisła Płock 26:28 (17:16)
ORLEN Wisła: Kujawa - Olkowski 9, Wołowiec 6, Lejza 4, Kisiel 3, Woźniak 3, Tartas 1, Rekosz 1, Ciećwierz 1,
Siódemka Miedź Legnica: Dekarz, Dzido - Przybylak 8, Kowalik 6, Szczepanik 4, Bogudziński 3, Drozdalski 2, Majewski 2, Cegłowski 1, Świtałowski, Klocek, Kasparzak,

Mistrzem Polski zostali zawodnicy ORLEN Wisły Płock!

Organizatorzy turnieju wybrali również 7-kę turnieju oraz najwarstościowszego zawodnika Final Four (MVP) i najlepszego bramkarza turnieju. Nagrodę otrzymał również król strzelców turnieju Final Four.

All-star FINAL FOUR MPJ:
Bramkarz: Miłosz Kujawa (ORLEN Wisła Płock)
Lewe skrzydło: Piotr Jarosiewicz (Agrykola Warszawa)
Lewe rozegranie: Krystian Wołowiec (ORLEN Wisła Płock)
Środek rozegrania: Aleksander Olkowski (ORLEN Wisła Płock)
Prawe rozegranie: Kamil Adamczyk (Wybrzeże Gdańsk)
Prawe skrzydło: Krzysztof Komarzewski (Wybrzeże Gdańsk)
Obrotowy: Michał Kowalik (Siódemka Miedź Legnica)

MVP Final Four: Aleksander Olkowski (ORLEN Wisła Płock)
Najlepszy bramkarz Final Four: Miłosz Kujawa (ORLEN Wisła Płock)
Najlepszy strzelec Final Four: Piotr Jarosiewicz (Siódemka Miedź Legnica) - 30 bramek

Turniej Final Four Mistrzostw Polski Juniorów odbył się dzięki wsparicu Sponsorów i Partnerów, a także ogromnemu zaangażowaniu Rodziców.  Serdecznie dziękujemy za wsparcie: Repro, Rejs, Petrotel, ZOO Płock, PPoż Łydkowski, Fortbud, Mediakolor, Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Marszałkowi Adamowi Struzikowi. Organizacja turnieju została również wsparta przez Urząd Miasta Płocka, w ramach relizacji zadania publicznego przy Pełnomocniku ds. organizacji pozarządowych.