Ilsenburg #2: Kolejna porażka ORLEN Wisły

Nafciarze przegrali drugi mecz sparingowy w tym okresie przygotowawczym. Tym razem podopieczni Piotra Przybeckiego musieli uznać wyższość HC Erlangen.

Ustawienie wyjściowe: Borbely – Mihić, Racoțea, Tarabochia, de Toledo, Daszek, M.Gębala

W pierwszych minutach sobotniego spotkania gra toczyła się bramka za bramkę. Wynik meczu otworzył Dan Racotea. Po chwili kolejne trafienia dołożyli Jose de Toledo (2 trafienia), Maciej Gębala oraz ponownie Dan Racotea. W 10. minucie spotkania na tablicy świetlnej widniał wynik po 5. Od tego momentu delikatną przewagę na parkiecie uzyskali gracze Erlangen. W 14. minucie wyszli oni na prowadzenie 10:7, a w kolejnych minutach konsekwentnie je powiększali.

Rosnąca przewaga niemieckiej drużyny wynikała w dużej mierze z nieskuteczności i niedokładności płocczan. Swoje sytuacje marnował m.in Michał Daszek, którego rzut z linii siedmiu metrów poszybował wysoko nad bramką. Do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 17:11 dla graczy z Bundesligi.

Druga połowa gry rozpoczęła się ponownie od bramki rumuńskiego rozgrywającego ORLEN Wisły. Jak się później okazało trafienie Dana było jedynym celnym rzutem płocczan na bramkę rywali przez kolejne dziesięć minut. W 41. minucie do bramki rywali trafił Jose de Toledo. W tym momencie gracze z Erlangen prowadzili już 25:12. Wiślakom w zamianie obrazu gry nie pomogła zmiana systemu obrony na "5:1", a także czas na żądanie wzięty przez trenera Przybeckiego.

Do końca spotkania obraz gry nie uległ poprawie. Nafciarze starali się zniwelować stratę do dziewiątej drużyny poprzedniego sezonu Bundesligi. Szyki niebiesko-biało-niebieskim co chwilę psuł dobrze dysponowany tego dnia Nikolas Katsigianis lub wspominany już brak skuteczności.

Mecz zakończył się rezultatem 22:32. Oznacza to, że jutro Nafciarze w ostatnim meczu turnieju zagrają o piąte miejsce.

ORLEN Wisła Płock - HC Erlangen 22:32 (11:17)
ORLEN Wisła: Borbely, Wichary - Krajewski 2, Mihić, Duarte, Racotea 4, Gębala T. 2, Tarabochia 2, Toledo 3, Ivić 2, Ghionea 2, Daszek 2, Gębala M. 2, Źabić 1