Pięciu Nafciarzy z szansą na Euro 2018

Selekcjonerzy reprezentacji, które wezmą udział w Mistrzostwach Europy 2018, ogłosili szerokie składy swoich zespołów. Znalazło się w nich pięciu graczy ORLEN Wisły Płock.

W kadrze Chorwacji, prowadzonej przez Lino Červara, znalazły się nazwiska Šime Ivicia oraz Lovro Mihicia. O ile notowania naszego skrzydłowego stoją dość wysoko, o tyle „Szymek” o miejsce na Euro będzie musiał rywalizować z Marko Kopljarem, Luką Stepančiciem, Mario Vuglacem oraz Denisem Bunticiem.

Spore szanse na udział w Euro ma Ádám Borbély. Oprócz niego i pewniaka do miejsca w bramce Rolanda Miklera (Telekom Veszprem), Ljubo Vranjes powołał również mniej ogranych na europejskich parkietach: Mártona Székely (Grundfos Tatabánya KC) oraz László Bartucza (Csurgói KK).

W szerokim składzie Słowenii jest Igor Źabić, natomiast w sferze zainteresowań selekcjonera reprezentacji Serbii Jovicy Cvetkovicia znalazło się nazwisko Nemanji Obradovicia. W obu przypadkach konkurencja jest bardzo silna, niemniej obaj wystąpili w październikowych meczach towarzyskich swoich reprezentacji, będących częścią przygotowań do Mistrzostw Europy 2018.

W szerokiej kadrze Słowenii znalazł się również Žiga Mlakar, który od lipca przyszłego roku dołączy do zespołu ORLEN Wisły.

Najlepsi

średnia: 4.48
średnia: 4.19
średnia: 4.13

Najskuteczniejsi

21 G / 5 M
PGNiG Superliga: 17 G / 4 M
Liga Mistrzów: 4 G / 1 M
21 G / 5 M
PGNiG Superliga: 13 G / 4 M
Liga Mistrzów: 8 G / 1 M
19 G / 5 M
PGNiG Superliga: 18 G / 4 M
Liga Mistrzów: 1 G / 1 M