Jedenastu Nafciarzy zagrało w reprezentacjach

Czas przeznaczony na zgrupowania kadr narodowych dobiegł końca. Swój kraj reprezentowało jedenastu naszych zawodników, ale już dzisiaj wszyscy wracają do klubowych obowiązków.

Oczywiście z naszego punktu widzenia najbardziej interesujące były pojedynki reprezentacji Polski z Czechami. Z orzełkiem na piersi wystąpiło pięciu naszych zawodników i bez wątpienia wyróżniającą się postacią był Tomasz Gębala. Rozgrywający ORLEN Wisły Płock w obu meczach był najskuteczniejszy w szeregach Biało-czerwonych, a w drugim ze spotkań zdobył aż osiem bramek. Dla reprezentacji Polski trafiali również Michał Daszek oraz Przemek Krajewski. Mniej szczęścia miał Maciej Gębala, który odczuwał jeszcze skutki kontuzji kostki. W drugim pojedynku z Czechami polskiej bramki strzegł Adam Morawski. Po stronie przeciwników w obu spotkaniach wystąpił najnowszy nabytek naszego klubu Ondřej Zdráhala, autor trzech i ośmiu trafień dla podopiecznych Jana Filipa.

W innych spotkaniach wystąpili również Lovro Mihić, Gilberto Duarte, Jose Guilherme de Toledo, Adam Borbely oraz Igor Źabić. Reprezentacja Rumunii z Valim Ghioneą i Danem-Emilem Racoteą w składzie spotkała się jedynie na zgrupowaniu. Na konsultacje lekarskie wyjechał natomiast Namanja Obradović. Serb narzeka na problemy z barkiem i w jego przypadku czekamy na ostateczną decyzję co do kierunku leczenia.

Nafciarze w reprezentacjach – podsumowanie:

Mecze towarzyskie z Czechami (21:25; 37:36)
Michał Daszek: 1 i 0 bramek
Przemysław Krajewski: 2 i 2
Tomasz Gębala: 4 i 8
Maciej Gębala: bez bramek
Adam Morawski: występ w drugim meczu

Lovro Mihić/Chorwacja: wystąpił w obu meczach z reprezentacją Szwecji (25:32 i 29:28): 4 i bez bramki

Gilberto Duarte/Portugalia – wystąpił w obu meczach z reprezentacją Szwajcarii (27:28 i 22:23) - 2 i 3 bramki

Jose Guilherme de Toledo/Brazylia – wystąpił w meczu z Austrią (29:27) oraz w meczu w Węgrami (22:30): 1 i 1 bramka

Adam Borbely/Węgry: wystąpił w meczu z Austrią (33:22) oraz w meczu z Brazylią (30:22)

Marko Tarabochia/Bośnia i Hercegowina – wystąpił w meczu z reprezentacją Czarnogóry (18:21): 2 bramki

Igor Źabić/Słowenia – nie wystąpił w pierwszym meczu z Białorusią (34:29) i zdobył 3 bramki w drugim meczu (27:23)

Najlepsi

średnia: 4.48
średnia: 4.19
średnia: 4.13

Najskuteczniejsi

21 G / 5 M
PGNiG Superliga: 17 G / 4 M
Liga Mistrzów: 4 G / 1 M
21 G / 5 M
PGNiG Superliga: 13 G / 4 M
Liga Mistrzów: 8 G / 1 M
19 G / 5 M
PGNiG Superliga: 18 G / 4 M
Liga Mistrzów: 1 G / 1 M