Trudne zadanie Kapituły

20 maja Kapituła PGNiG Superligi wybierze nominowanych do Gladiatorów. Jak trudne będzie wytypowanie zawodników, zapytaliśmy tych, którzy muszą podać nazwiska w dziewięciu kategoriach.

Dla debiutantów w Kapitule wybór nominowanych wydaje się być niełatwy. - Biorąc pod uwagę, jak dużo emocji przyniósł ten sezon PGNiG Superligi, to na pewno. Przez najbliższe dni mam zamiar przeanalizować mnóstwo meczów, by być pewien swoich nominacji. - zapewnia Artur Kwiatkowski z zapinamypasy.pl. Dariusz Matyja z radiowej Czwórki porównuje udział w Kapitule do „zadania trudniejszego niż rzut Artura Siódmiaka w meczu z Norwegią”, a Sylwia Michałowska z TVP Sport na pytanie czy będzie ciężko, odpowiada stanowczo: Tak!

W sezonie obejrzeliśmy 30 serii, podczas których nie raz byliśmy świadkami ciekawych zakończeń. Nie ma więc co się dziwić nowym członkom Kapituły, bo i tym, którym znana jest praca przy wyborze, może być ciężko. - W niektórych kategoriach wybór nominowanych osób będzie bardzo trudny, w innych bardzo prosty. Nie w każdej specjalności będziemy mogli zmagać się z kłopotem bogactwa, ale na szczęście, w kilku już teraz mam ból głowy ze wskazaniem faworytów, bo jest ich całkiem sporo. – mówi Wojciech Osiński, redaktor Przeglądu Sportowego. Podobne zdanie ma Jan Korczak – Mleczko, rzecznik ZPRP. - To nigdy nie będzie proste zadanie, choć wiele zależy od tego jak silna jest konkurencja w danej kategorii w danym roku. Najwięcej zależy tak naprawdę od samych zawodników.

Rok temu obrady Kapituły trwały ponad dwie godziny. Jak będzie teraz? - Spodziewam się ciekawego show moderatora debaty. I oczywiście bardzo wartościowej dyskusji o mijającym sezonie. – zapowiada Krzysztof Bandych z redakcji sportowej nc+. Wtóruje mu Wojtek Staniec z Handballnews.pl – Obrady na pewno będą burzliwe, bo spotkają się osoby o wielu punktach widzenia. Jestem jednak pewny, że czekają nas ciekawe i merytoryczne rozmowy. – zapewnia. Popiera go Marek Skorupski z Handball Polska, ale ma też rozwiązanie na trudne sytuacje: Przy kwestiach spornych decydować powinno głosowanie większością głosów – podpowiada.

Najważniejsze jednak jest to, żeby wytypować tych, którzy najbardziej wyróżniali się na parkietach PGNiG Superligi. - Liczę, że w tak zacnym gronie postawimy na tych, którzy naprawdę na to zasłużyli. - dodaje Osiński - Taka zabawa ma duże znaczenie dla promocji rozgrywek i całej dyscypliny. To nie tylko wyróżnienie dla zawodników i trenerów, ale też podsumowanie roku naszej dziennikarskiej pracy. Media są bowiem równie ważną częścią widowiska, jak sportowcy i kibice.

Lista wszystkich nominowanych zostanie ogłoszona w Magazynie Kontratak w poniedziałek, 21 maja o godzinie 21:00. Emisja na antenie nSport+. Nagrody wręczymy 3 czerwca, po meczu finałowym o Mistrzostwo Polski.

Najlepsi

średnia: 4.47
średnia: 4.19
średnia: 4.13

Najskuteczniejsi

21 G / 5 M
PGNiG Superliga: 17 G / 4 M
Liga Mistrzów: 4 G / 1 M
21 G / 5 M
PGNiG Superliga: 13 G / 4 M
Liga Mistrzów: 8 G / 1 M
19 G / 5 M
PGNiG Superliga: 18 G / 4 M
Liga Mistrzów: 1 G / 1 M