PGNiG Superliga #23: Zabójczy Ghionea i wysokie zwycięstwo Nafciarzy

W meczu 23. serii spotkań PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych ORLEN Wisła Płock pokonała Zagłębie Lubin 36:26. Znakomicie w tym pojedynku dysponowani byli bramkarze obu ekip, ale po zmianie stron nie do zatrzymania był Valentin Ghionea.

Ustawienie wyjściowe: Corrales – Wiśniewski, Pušica, Zhitnikov, Ivić, Daszek, Gębala M.

Opis meczu: Szybka gra i dobra postawa Rodrigo Corralesa w bramce już po niespełna pięciu minutach pozwoliły Nafciarzom wyjść na prowadzenie 4:1. Hiszpanowi nie pozostawał dłużny jego vis a vis Patryk Małecki, który kilkakrotnie w efektowny sposób uchronił swój zespół przed stratą gola. Mimo wybornej formy obu bramkarzy tempo spotkania było wysokie, w czym lepiej odnajdywali się goście i w 17.min. prowadzili już oni 10:5. Znakomita szansa na podwyższenie przewagi pojawiła się chwilę później, gdy na ławkę kar usiadł Mikołaj Szymyślik, ale niestety płocczanie przegrali swoje pojedynki z Małeckim. Na dwunastą bramkę czekaliśmy do dwudziestej drugiej minuty, kiedy to z drugiej linii trafił Miljan Pušica (7:12). Do końca pierwszej części meczu obie ekipy grały bramka za bramkę, pomiędzy którymi kibice mogli oklaskiwać znakomicie dysponowanych bramkarzy obu ekip. Zarówno ORLEN Wisła, jak i Zagłębie chętnie grały kontrą w pierwsze i drugie tempo, ale nie zawsze piłka po ich rzutach znajdowała drogę do bramki. Po szybkiej wymianie ciosów ostatecznie wynik do przerwy 11:16 ustalił Gilberto Duarte.

( 46 gł. )
Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy za sprawą Jana Czuwary zapisali na swoim koncie dwie bramki i do Nafciarzy tracili już tylko trzy oczka (16:14). Na odpowiedź płocczan nie trzeba było jednak długo czekać. Znakomite interwencje Corralesa i puszczone kontry pozwoliły ORLEN Wiśle szybko zdobyć cztery bramki z rzędu i osiągnąć najwyższą dotąd przewagę nad rywalem (13:19). Pięciominutową niemoc strzelecką Miedziowych przerwał Szymyślik, ale zaraz później ponownie do głosu doszli Nafciarze i w 40.min. wynik brzmiał już 15:22. W rolę egzekutora wcielił się Valentin Ghionea, który w tym czasie zapisał na swoim koncie pięć kolejnych bramek, a to pozwoliło naszej drużynie chwilę później prowadzić już 24:16. O czas poprosił trener gospodarzy Paweł Noch, ale w kolejnych minutach Wiślacy skutecznie pilnowali wypracowanej zaliczki. Wciąż jak w transie grał Vali, który wykończył dwie kolejnej akcje naszej drużyny i tym samym zdobył swojego szóstego i siódmego gola z rzędu! Na pięć minut przed końcem pojedynku obie ekipy dzieliło już dziesięć oczek i przyjezdni mogli dopisywać do swojego konta kolejne trzy punkty. Ostatecznie Wiślacy wygrali 36:26 i do Płocka będą wracać z pewnością w dobrych nastrojach.

MKS Zagłębie Lubin – ORLEN Wisła Płock 26:36 (11:16)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 5, Bondzior 1, Przysiek 3, Kużdeba 1, Pawlaczyk 1, Szymyślik 5, Czuwara 3, Wolski, Bartczak 1, Moryto 2(1k), Dżono