Ilsenburg #1: Przegrana z MT Melsungen

W pierwszym meczu na towarzyskim turnieju w Ilsenburgu ORLEN Wisła Płock przegrała z MT Melsungen 30:39. Jutro o godz. 15.00 Nafciarze mierzą się z HC Erlangen. 

Ustawienie wyjściowe: Wichary – Krajewski, Racoțea, Tarabochia, de Toledo, Ghionea, M.Gębala

Opis meczu: Od pierwszych minut obie ekipy wyszły mocno w obronie. Z naszej strony dobrze między słupkami spisywał się Marcin Wichary i w 9. min. jego obroniony rzut karny na bramkę zamienił Dan-Emil Racoțea (4:2). Niestety w kolejnych akcjach płocczanie popełnili błędy techniczne, karę dwóch minut otrzymał Gilberto Duarte i w 14.min. tablica świetlna pokazała stan 5:7. O czas poprosił wówczas trener Piotr Przybecki, a zaraz po powrocie na boisko niemoc strzelecką naszej drużyny przełamał Marko Tarabochia. Od tego też momentu szyki obronne obu zespołów jakby się rozluźniły i o kolejne bramki było dużo łatwiej, niż w początkowym okresie gry. Niestety ponownie popełniliśmy serię błędów, a wykorzystane z zimną krwią przez Tobiasa Reichamanna kontrataki wyprowadziły MT Melsungen na prowadzenie 13:8. Od tego momentu Wiślacy zmienili ustawienie w obronie na 5-1, ale kara dwóch minut dla Marko Tarabochii uniemożliwiła skuteczną pogoń za ekipą niemiecką. Zaczęliśmy odrabiać straty, gdy siły na boisku się wyrównały. Z drugiej linii trafił Racoțea, ze skrzydła Przemek Krajewski i zrobiło się 14:17. Sama końcówka tej części pojedynku należała ponownie do Melsungen, które zapisało na swoim koncie trzy kolejne trafienia i na przerwę zeszło przy prowadzeniu 20:14.

Po zmianie stron na boisku pojawiło się trzech zawodników, których nie oglądaliśmy w pierwszej połowie – Michał Daszek, Lovro Mihić oraz Adam Morawski w bramce. Największą aktywność szczególnie w ataku pozycyjnym przejawiał jednak Duarte i to m.in. po jego trzech bramkach Nafciarze odrobili część strat z pierwszej części gry (20:24). Po karze dwóch minut dla jednego z Niemców mieliśmy jeszcze szanse na kolejne trafienia, ale tym razem górą okazał się bramkarz Johan Sjostrand. Skutecznie zagrali również jego koledzy z pola i obie ekipy ponownie różniło sześć oczek. Nasi gracze zbyt często mylili się w ataku pozycyjnym, aby myśleć o korzystnym rezultacie. Na dziesięć minut przed końcową syreną przewaga MT Melsungen wynosiła już dziesięć oczek (23:33). Podrażnieni takim obrotem spraw Nafciarze zapisali na swoim koncie cztery kolejne trafienia, jednak sporo rzutów wciąż mijało bramkę Sjostranda. Jak się okazało, był to ostatni zryw naszej drużyny w tym spotkaniu. Kilka minut później inicjatywa ponownie była po stronie Melsungen i w 58.min. tablica świetlna pokazała stan 27:38. Ostatecznie wynik w ostatniej sekundzie na 30:39 ustalił Duarte.

W sobotę o godz. 15.00 Nafciarze zmierzą się z innym przedstawicielem 1.Bundesligi – HC Erlangen.

ORLEN Wisła Płock – MT Melsungen 30:39 (14:20)
Wichary, Morawski – Krajewski 2, Racoțea 3, Tarabochia 1, de Toledo 4, Ghionea 3(2k), M.Gębala 2, Duarte 6, Ivić 1, Daszek 2(1k), Mihić 3, Źabić 1, T.Gębala 2

Najlepsi

średnia: 4.79
średnia: 4.21
średnia: 4.18

Najskuteczniejsi

190 G / 49 M
Liga Mistrzów: 28 G / 13 M
PGNiG Superliga: 140 G / 33 M
Puchar Polski: 22 G / 3 M
161 G / 43 M
PGNiG Superliga: 112 G / 30 M
Liga Mistrzów: 41 G / 11 M
Puchar Polski: 8 G / 2 M
145 G / 49 M
Liga Mistrzów: 22 G / 13 M
PGNiG Superliga: 117 G / 34 M
Puchar Polski: 6 G / 2 M