PGNiG Superliga #2: Jedziemy do Głogowa

Już w niedzielę szczypiorniści ORLEN Wisły Płock zmierzą się z Chrobrym. Mecz w Głogowie rozpocznie się o godz. 13.

 

Powiedzieć, że w tym tygodniu Piotr Przybecki był zapracowany, to mało. Szkoleniowiec Nafciarzy dzielił bowiem swój czas na ORLEN Wisłę i reprezentację Polski, która od poniedziałku do czwartku miała w Płocku zgrupowanie. Dlatego nasi zawodnicy ćwiczyli w nieco okrojonym składzie, a w komplecie spotkali się dopiero w czwartek wieczorem.

Dobrą informacją jest fakt, że o rehabilitacji po operacji kostki zapomniał już Mateusz Piechowski, który trenuje z pełnym obciążeniem. - Czuję się dobrze, wykonuję wszystkie zalecane ćwiczenia, gram zarówno w obronie, jak i ataku. To chyba najlepiej świadczy o tym, że problemy zdrowotne mam już za sobą – mówi wychowanek ORLEN Wisły. – Oczywiście minie jeszcze kilka dni, zanim ogram się z chłopakami i złapię trochę rytmu meczowego. Ale liczę, że już wkrótce ponownie pojawię się na parkiecie.

Niedzielny rywal ma po pierwszej kolejce powody do zadowolenia. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego pewnie zwyciężyli Wybrzeże Gdańsk 31:26. Szczególnie udanie zaprezentował się Mateusz Bartczak, nowy nabytek głogowian. Inauguracyjny mecz zakończył z siedmioma bramkami na koncie, czym dobitnie pokazał, że w tym sezonie fani Chrobrego będą mieć z niego dużą pociechę.

- Nie pierwszy raz będziemy grać z głogowianami, więc raczej nawet taki zawodnik jak Mateusz Bartczak, nie powinien być dla nas zaskoczeniem – twierdzi Piechowski. – Dlatego nie ma znaczenia, że przez część tygodnia trenowaliśmy niepełną kadrą. I tak przygotowywaliśmy się swoim rytmem, ćwiczyliśmy pewne zagrywki, które będziemy chcieli wykorzystać w Głogowie. Oczywiście dojdzie do tego analiza DVD, więc na pewno będziemy dobrze przygotowani. Musimy być w pełni skoncentrowani, bo to początek ligi i niektóre drużyny mogą być trochę nieobliczalne. Niemniej jeśli zagramy swój handball, to żadna krzywda nam się nie stanie.

W niedzielę do dyspozycji trenera Przybeckiego będą wszyscy zawodnicy, a o składzie meczowym poinformujemy po sobotnim porannym treningu.

Chrobry Głogów – ORLEN Wisła Płock – 2. kolejka PGNiG Superligi, 10.09.2017, godz. 13.00
Transmisja na żywo: nSport+

Najlepsi

średnia: 4.79
średnia: 4.21
średnia: 4.18

Najskuteczniejsi

190 G / 49 M
Liga Mistrzów: 28 G / 13 M
PGNiG Superliga: 140 G / 33 M
Puchar Polski: 22 G / 3 M
161 G / 43 M
PGNiG Superliga: 112 G / 30 M
Liga Mistrzów: 41 G / 11 M
Puchar Polski: 8 G / 2 M
145 G / 49 M
Liga Mistrzów: 22 G / 13 M
PGNiG Superliga: 117 G / 34 M
Puchar Polski: 6 G / 2 M