Obradović w ORLEN Wiśle Płock!

EHF podjął ostateczną decyzję. Rozgrywający Nemanja Obradović przez najbliższe trzy lata będzie Nafciarzem.

Tym samym kończy się spór na linii SPR Wisła Płock – Metalurg Skopje. Były mocodawca Serba nie chciał się pogodzić z jego odejściem, dlatego żądał początkowo kwoty 50.000 euro, choć wcześniej nie podjął rozmów w sprawie uzgodnienia nowych warunków kontraktu.
Obradović pojawił się w Płocku pod koniec lipca, by uczestniczyć w pierwszym treningu swojego nowego zespołu, ale nie mógł zagrać w żadnym oficjalnym spotkaniu. Przez kilka tygodni trwała zakulisowa walka przy zaangażowaniu renomowanej kancelarii prawniczej.
Prezes Adam Wiśniewski walczył o pozostanie Obradovicia w płockim klubie, ale też stawiał sprawę jasno – SPR nie zapłaci Metalurgowi nienależnej mu kwoty.

Sprawa została szeroko nagłośniona w mediach, ale Prezes Nafciarzy apelował o cierpliwość i zachowanie spokoju. - Z wielką radością przyjęliśmy pozytywną decyzję ze strony EHF – oświadczył Adam Wiśniewski. Okazuje się, że czasem musimy walczyć nie tylko na boisku. Nemanja jest nasz i basta!

Decyzja przyszła w ostatniej chwili, ale rzutem na taśmę udało się zgłosić zawodnika do udziału w rozgrywkach PGNiG Superlig i do Ligi Mistrzów. - Liczymy, że dobrze zaprezentuje się w najbliższych spotkaniach, gdyż od początku sezonu trenował z zespołem. Nemanja będzie naszym zawodnikiem do 2020 r. I nikomu go nie sprzedamy, a już na pewno nie Metalurgowi – śmieje się prezes SPR-u.

Najlepsi

średnia: 4.79
średnia: 4.21
średnia: 4.18

Najskuteczniejsi

190 G / 49 M
Liga Mistrzów: 28 G / 13 M
PGNiG Superliga: 140 G / 33 M
Puchar Polski: 22 G / 3 M
161 G / 43 M
PGNiG Superliga: 112 G / 30 M
Liga Mistrzów: 41 G / 11 M
Puchar Polski: 8 G / 2 M
145 G / 49 M
Liga Mistrzów: 22 G / 13 M
PGNiG Superliga: 117 G / 34 M
Puchar Polski: 6 G / 2 M