VELUX EHFCL #5: Zasłużone punkty MOL-Pick Szeged

W meczu 5. kolejki VELUX EHF Ligi Mistrzów ORLEN Wisła Płock przegrała z MOL-Pick Szeged 27:33. Nafciarze z pewnością nie będą mogli zaliczyć tego meczu do udanych.

 

Ustawienie wyjściowe: Borbely – Mihić, Duarte, Obradović, de Toledo, Ghionea, M.Gębala

Opis meczu: Pojedynek z wicemistrzem Węgier rozpoczął się dla Nafciarzy bardzo źle. Nasi zawodnicy mieli poważne problemy z obroną 5-1 z wysuniętym Jonasem Kallamnem i po serii nieudanych akcji tablica świetlna wskazała stan 0:4. Reakcja trenera Piotra Przybeckiego była oczywista i Nafciarze rozpoczęli pogoń za przeciwnikiem. Płocczanie wreszcie zaczęli trafiać do bramki Jose Manuela Sierry, ale Węgrzy wciąż utrzymywali cztery bramki przewagi nad naszą drużyną. Wówczas trener Wiślaków zdecydował się na zdjęcia bramkarza do akcji ofensywnych w celu uzyskania przewagi liczebnej i dopiero ten manewr zaczął przynosić pożądane efekty. Dobrą zmianę w naszej bramce dał też Adam Morawski i w 19.min. był już remis 9:9. Nafciarze wyraźnie byli „w gazie” i wydawało się, że po pierwszej połowie to oni mogą być bliżej zwycięstwa. Niestety tak się nie stało, do czego w dużej mierze przysłużyły się kary dwóch minut najpierw dla Nemanji Obradovicia, a następnie dwukrotnie dla Igora Źabicia. Wykorzystali do goście z Węgier, którzy do szatni zeszli prowadząc 15:12.

Oceń graczy

24
( 88 gł. )
12
( 92 gł. )
16
( 106 gł. )
15
( 92 gł. )
6
( 97 gł. )
34
( 103 gł. )
3
( 101 gł. )
5
( 93 gł. )
21
( 103 gł. )
37
( 94 gł. )
20
( 94 gł. )
14
( 96 gł. )

Od początku drugiej połowy Nafciarze mieli swoje szanse na dogonienie rywala, ale albo mylili się w swoich sytuacjach rzutowych, albo tracili piłki po prostych błędach. MOL-Pick grał spokojnie, ale konsekwentnie. Przy stanie 16:18 goście zapisali na swoim koncie trzy kolejne bramki i jasnym się stało, że o zwycięstwo będzie w tym meczu bardzo trudno. Tym bardziej, że wyraźnie zaczęły nasilać się problemy naszej drużyny w ataku pozycyjnym. Każdy kolejny błąd był wykorzystywany przez Węgrów, których przewaga w 48.min. wynosiła już osiem oczek (20:28).

Pick Szeged zasłużenie zwyciężył 33:27.

ORLEN Wisła Płock – MOL-Pick Szeged 27:33 (12:15)

ORLEN Wisła: Brobely, Morawski, Wichary – Daszek 7, Ivić 5, Mihić 3, Ghionea 3, Duarte 3, Źabić 3, Krajewski 2, M.Gębala 1, T.Gębala, de Toledo, Obradović

MOL-Pick Szeged: Sierra, Sego – Buntić 5, Bodo 4, Balogh 4, Sostarić 4, Kallman 3, Skube 3, Thiagus Petrus 3, Gaber 3, Gorbok 2, Banhidi 1, Zhitnikov 1, Sigurmannsson, Fekete, Blazević

Statystyki

Najlepsi

średnia: 4.47
średnia: 4.19
średnia: 4.13

Najskuteczniejsi

21 G / 5 M
PGNiG Superliga: 17 G / 4 M
Liga Mistrzów: 4 G / 1 M
21 G / 5 M
PGNiG Superliga: 13 G / 4 M
Liga Mistrzów: 8 G / 1 M
19 G / 5 M
PGNiG Superliga: 18 G / 4 M
Liga Mistrzów: 1 G / 1 M