PGNiG Superliga #13: Humory dopisują

Kto będzie lepszy w Ergo Arenie? Wybrzeże Gdańsk, opromienione ligowymi zwycięstwami? Czy ORLEN Wisła po triumfalnym powrocie z Szeged?

Przed najbliższym meczem humory dopisują i jednym i drugim. Nafciarze odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w VELUX EHF Lidze Mistrzów. Natomiast gdańszczanie mają za sobą dwa wygrane mecze w PGNiG Superlidze, dzięki czemu w tabeli grupy pomarańczowej awansowali na czwarte miejsce. O ile pokonania Piotrkowianina Piotrków Tryb. oraz Mebli-Wójcik Elbląg raczej nie należy traktować w kategoriach niespodzianek, o tyle już rozmiary tych zwycięstw kolejno jedenastoma i dziewięcioma bramkami mogą świadczyć o wyraźnym progresie formy.

Ale czy to wystarczy na ORLEN Wisłę Płock? Statystyki są raczej bezlitosne. W ostatnich czterech meczach Nafciarze w starciu z gdańszczanami zdobywali średnio 36,5 bramki, tracąc przy tym jedynie 24,7. Niemniej przed własną publicznością w Ergo Arenie gospodarze będą chcieli przynajmniej napsuć płocczanom krwi, jak zrobili to w starciu z PGE Vive Kielce. Piękny obiekt i kibice będą dodatkowym czynnikiem motywującym dla młodych podopiecznych Marcina Lijewskiego.

Zespół Piotra Przybeckiego do Gdańska jedzie zbudowany wyjazdowym zwycięstwem nad MOL-Pick Szeged. - Bardzo tego potrzebowaliśmy – przyznaje Maciej Gębala. - W kilku meczach byliśmy już bardzo blisko, ale zawsze czegoś brakowało. Myślę, że to zwycięstwo spowoduje, że będziemy czuć jeszcze większą frajdę z piłki ręcznej i dzięki temu jeszcze powalczymy w tym sezonie Ligi Mistrzów, bo nie porzuciliśmy marzeń o TOP16.

Zanim jednak dojdzie do kolejnych pojedynków Ligi Mistrzów, przed Nafciarzami zamknięcie roku 2017 i cztery mecze ligowe. - Święta dopiero za trzy tygodnie, także prezentów nie będziemy rozdawać – zapowiada kołowy ORLEN Wisły. – Wszystkie mecze zamierzamy wygrać, żeby zakończyć rok ze spokojną głową. Wiemy, że Wybrzeże ma za sobą dwa zwycięstwa z rzędu, ale w środę będziemy musieli zakończyć tę serię. Od początku musimy narzucić swój rytm, bo Wybrzeże potrafi grać dojrzałą piłkę ręczną, co zaowocowało kilkoma wygranymi z przynajmniej teoretycznie wyżej notowanymi rywalami.

Do Gdańska nie pojadą Aleks Olkowski, Adam Borbely oraz Igor Źabić. Dwaj ostatni we wtorek narzekali na drobne bóle po meczu z MOL-Pick Szeged, dlatego dostali od sztabu szkoleniowego dzień odpoczynku. W ich miejsce w Ergo Arenie zobaczymy Krystiana Wołowca oraz Mateusza Piechowskiego.

Wybrzeże Gdańsk – ORLEN Wisła Płock – 13. seria PGNiG Superligi, środa 6 grudnia, godz. 19.00

Skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Morawski, Wichary
Skrzydłowi: Daszek, Ghionea, Krajewski, Mihić
Rozgrywający: Duarte, T.Gębala, Ivić, Obradović, Racoțea, Tarabochia, Toledo, Wołowiec
Kołowi: M.Gębala, Piechowski

Nie wystąpią:
Olkowski, Borbely, Źabić – poza składem

Relacje:
LIVE Ticker: www.pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.79
średnia: 4.21
średnia: 4.18

Najskuteczniejsi

190 G / 49 M
Liga Mistrzów: 28 G / 13 M
PGNiG Superliga: 140 G / 33 M
Puchar Polski: 22 G / 3 M
161 G / 43 M
PGNiG Superliga: 112 G / 30 M
Liga Mistrzów: 41 G / 11 M
Puchar Polski: 8 G / 2 M
145 G / 49 M
Liga Mistrzów: 22 G / 13 M
PGNiG Superliga: 117 G / 34 M
Puchar Polski: 6 G / 2 M