Krystian Wołowiec w Wybrzeżu

Jeszcze wczoraj młody rozgrywający ORLEN Wisły obchodził 20. urodziny, a już dziś można ogłosić, że przez najbliższe pół roku będzie występował w PGNiG Superlidze w barwach Wybrzeża Gdańsk.

I Marcin Lijewski, szkoleniowiec Wybrzeża i Damian Wleklak, menedżer, starali się o to od kilku miesięcy. W końcu dopięli swego. Wołowiec będzie ich podopiecznym do 31 maja.

- To prawda, że od dawna Wybrzeże interesowało się Krystianem – przyznaje Michał Zołoteńko, dyrektor sportowy SPR Wisła Płock. – Analizowaliśmy sytuację, rozmawialiśmy i wspólnie doszliśmy do wniosku, że to może być bardzo dobra droga dla jego dalszego rozwoju. Ponadto w Gdańsku będzie miał więcej możliwości grania w pierwszym zespole, co jest przecież bardzo ważne i dla Krystiana, i dla nas. To ambitny chłopak, który chce grać, chce iść do przodu.

Wołowiec, który w marcu 2017 roku razem z kolegami świętował w Płocku zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorów, nie powinien mieć większych problemów z aklimatyzacją w nowym zespole. W końcu młodzi gracze, na których stawia Marcin Lijewski, od Krzysztofa Komarzewskiego zaczynając, przez Kamila Adamczyka, po Krzysztofa Gądka, to brązowi medaliści wspomnianych mistrzostw. Znają się zatem doskonale, także z reprezentacyjnych zgrupowań i występów. – Dlatego powinno mu być łatwiej się przebić, no i w czerwcu wróci do nas mocniejszy – dodaje Zołoteńko.

W PGNiG Superlidze Wybrzeże, podobnie jak ORLEN Wisła, występuje w grupie pomarańczowej. Z dorobkiem 21 pkt., zajmuje w niej 6. miejsce.

W barwach pierwszego zespołu ORLEN Wisły Płock Krystian Wołowiec wystąpił w siedmiu meczach i zdobył cztery bramki.

Powodzenia Krystian!

Najlepsi

średnia: 4.79
średnia: 4.21
średnia: 4.18

Najskuteczniejsi

190 G / 49 M
Liga Mistrzów: 28 G / 13 M
PGNiG Superliga: 140 G / 33 M
Puchar Polski: 22 G / 3 M
161 G / 43 M
PGNiG Superliga: 112 G / 30 M
Liga Mistrzów: 41 G / 11 M
Puchar Polski: 8 G / 2 M
145 G / 49 M
Liga Mistrzów: 22 G / 13 M
PGNiG Superliga: 117 G / 34 M
Puchar Polski: 6 G / 2 M