PGNiG Superliga #22: Trudna przeprawa Nafciarzy

Nadspodziewanie dużo działo się dzisiaj w ORLEN Arenie. Mimo poważnych problemów kadrowych ORLEN Wisła Płock pokonała Zagłębie Lubin 31:27.

Ustawienie wyjściowe: Wichary – Krajewski, T.Gębala, Obradović, Ivić, M.Gębala, Ghionea

Opis meczu: Zajęło kilka minut, aby Nafciarze weszli w swój rytm gry. Nasi zawodnicy zaczęli zaznaczać swoją przewagę dopiero mniej więcej od 10. minuty. Wówczas przy stanie 3:3 dwukrotnie trafił Vali Ghionea, raz Sime Ivić i tablica świetlna pokazała stan 6:3. W tym momencie należy wspomnieć o dobrej postawie obu bramkarzy. Zarówno Marcin Wichary, jak i Jakub Skrzyniarz regularnie odbijali piłki po rzutach przeciwnika. Bramkarz Zagłębia nie miał jedynie sposobu na Ghioneę, który w 17.min. zdobył swoją piątą bramkę w meczu. Kiedy wydawało się, że gospodarze mają mecz pod kontrolą, Miedziowi zdobyli dwie bramki z rzędu i różnica między zespołami stopniała do jednego oczka (9:8). Gospodarzy ponadto dotknęły problemy kadrowe. Już po kwadransie gry do szatni zszedł Maciej Gębala, a ponadto z kompresem na nodze przy linii bocznej leżał Mateusz Piechowski. To wymusiło na trenerze Przybeckim decyzję i wystawieniu na prawe rozegranie Aleksa Olkowskiego. Do tego doszły problemy naszej drużyny ze skutecznością i w 27.min. Zagłębie doprowadziło do remisu 12:12. Ostatecznie na przerwę zeszliśmy przy skromnym jednobramkowym prowadzeniu, ale bardziej niepokojące były kolejne kontuzje naszych zawodników.

( 26 gł. )

Druga połowa przyniosła sporo emocji, również tych niezdrowych. Mocno osłabieni Nafciarze wciąż mieli problemy ze sforsowaniem obrony Miedziowych, a na domiar złego czerwoną kartkę zobaczył Valentin Ghionea. Nasz skrzydłowy został uderzony w twarz i miał sporo pretensji to zawodnika Zagłębia Tomasza Pietruszko. Sędziowie Valiego odesłali na trybuny, a Pietruszko na ławkę kar. Chwilę później to Nafciarze musieli gonić wynik, a duża w tym „zasługa” Arkadiusza Moryto i Mikołaja Szymyślika, którzy dzisiaj napsuli gospodarzom bardzo dużo krwi. W tych okolicznościach trener Przybecki zdecydował się skorzystać z zawodników, których początkowo nie przewidywał do gry, czyli Gilberto Duarte i Jose Guilherme de Toledo, który pojawił się na pozycji prawego skrzydła. Mimo tych wszystkich problemów nasi zawodnicy powoli zaczęli przejmować inicjatywę na boisku, choć ich prowadzenie utrzymywało się na poziomie 1-2 bramek. W bramce pomógł Adam Borbely, ale w szeregach Zagłębia również ponownie „uruchomił się” Jakub Skrzyniarz, dzięki któremu w 53.min. był ponownie remis 25:25. Wreszcie Nafciarze przeprowadzili serię skutecznych ataków i chwilę później opanowali sytuację na boisku (29:25). To nie oznaczało końca emocji, bo jeszcze w ostatniej minucie na ławkę kar powędrowali Toledo oraz Mikołaj Szymyślik. Po trudnym boju wygrywamy 31:27, a już w sobotę mecz z FC Barceloną.

ORLEN Wisła Płock – Zagłębie Lubin 31:27 (14:13)

Orlen Wisła: M.Wichary (42% 10/23, 1/3 k), A.Borbely (35% 5/14, 1/3 k) - V.Ghionea(5, 1/1k), A.Olkowski(1), L.Mihić(2), M.Gębala, I.Źabić(6, 2/2k), G.Duarte, P.Krajewski(3), N.Obradović(1), M.Piechowski(1), T.Gębala(3), S.Ivić(7), M.Tarabochia(1), J.Toledo(1)

Zagłębie: J.Skrzyniarz (38% 19/47, 0/3 k) - Ł.Kuźdeba(1), K.Pawlaczyk, T.Pietruszko(4), A.Moryto(11, 4/6k), M.Stankiewicz(2), P.Mrozowicz, M.Szymyślik(6), P.Dudkowski(2), A.Da Silva Mollino(1)

Upomnienia: N.Obradović, T.Gębala, S.Ivić - T.Pietruszko, P.Mrozowicz, M.Szymyślik

Kary: Orlen Wisła 10 min (J.Toledo 4 min, P.Krajewski 2 min, T.Gębala 2 min, I.Źabić 2 min) - Zagłębie 10 min (M.Szymyślik 4 min, T.Pietruszko 4 min, A.Da Silva Mollino 2 min)