Komentarze po meczu z ENERGA MKS Kalisz

Zapraszamy do lektury fragmentów wypowiedzi podczas konferencji prasowej po meczu ORLEN Wisły Płock z ENERGA MKS Kalisz. Gospodarze zwyciężyli 35:22.

Paweł Rusek (trener ENERGA MKS Kalisz): Pierwsze dziesięć minut to na pewno nie takie wejście w mecz, jak sobie wyobrażaliśmy. Przeciwnik bardzo szybko zdobył przewagę. Nie wynikało to z nieudanych akcji, ale z naszej nieskuteczności. Nie rzuciliśmy w tym okresie między innymi dwóch-trzech stuprocentowych sytuacji, nie rzuciliśmy karnego. W następnych dwudziestu minutach graliśmy już w miarę poprawnie, a Wisła zaczęła grać na luzie. Można powiedzieć, że wyglądało to jak sparing. Druga połowa była już zdecydowanie lepsza. Nasz bramkarz wybronił trochę więcej piłek, lepiej zaczęła funkcjonować obrona, dzięki czemu „uratowaliśmy” wynik w sensie ilości bramek zdobytych przez nas. Gratuluje przeciwnikowi, ale my mamy cel nadrzędny, czyli mecze barażowe o wejście do najlepszej ósemki.

Łukasz Zakreta (ENERGA MKS Kalisz): Wydaje mi się, że na początku trochę przestraszyliśmy się przeciwnika. Ja też byłem trochę przestraszony, podobnie chyba jak moi koledzy. Zespół Wisły szybko zrobił sobie przewagę dziesięciu bramek i kontrolował ten mecz. Potem te emocje już opadły, zagraliśmy bardziej na luzie i te akcje zaczęły nam wychodzić, zarówno w ataku, jak i w obronie. Na pewno to wpłynęło na taki, a nie inny wynik.

( 9 gł. )

Krzysztof Kisiel (trener ORLEN Wisły Płock): Gratulacje dla Łukasza Zakrety za wybronione piłki w drugiej połowie. Między innymi dzięki niemu ten wynik nie był wyższy. W przerwie sędziowie powiedzieli mi, że mój zespół chyba gra na 30 procent, a trener Kalisza mówi, że zagraliśmy jak w sparingu. Zatem co będzie, jak będziemy grali na 60, czy na 100 procent? To pokazuje, jakie są możliwości tego zespołu, jakie są umiejętności zawodników. Oni też sami powinni zadać sobie to pytanie i na każdy mecz wychodzić na 100 procent i dawać z siebie maksa.

Aleks Olkowski (ORLEN Wisła Płock): Dzisiejszy mecz poszedł po naszej myśli. Graliśmy zdecydowanie w obronie, do tego kilka bardzo ważnych piłek odbił Adam Morawski. To na pewno dodało nam wiatru w żagle i szybko zbudowaliśmy naszą przewagę. Cieszymy się ze zwycięstwa i liczymy, że nasz poziom będzie szedł tylko w górę, a unikniemy spotkań, w których nam „czegoś zabraknie”.