PGNiG Superliga #30: Zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej

W meczu kończącym rundę zasadniczą Nafciarze pokonali na wyjeździe NMC Górnik Zabrze 27:21. Mimo w pełni zasłużonego zwycięstwa naszej drużyny byliśmy świadkami ciekawego widowiska.

Ustawienie wyjściowe: Morawski - Krajewski, T.Gębala, Tarabochia, Toledo, Daszek, Źabić (atak), Racotea (obrona)

Opis meczu: Już pierwsze minuty pokazały, że nie będzie to mecz o pietruszkę. Agresywna gra obu ekip zaowocowała już w 3.min. trzema karami dwóch minut. Na pierwszy plan wysuwała się również znakomita postawa Adama Morawskiego, który pokazał swoimi interwencjami, że koledzy będą mogli dzisiaj na niego liczyć. Gdy tylko siły na boisku się wyrównały, Nafciarze zdobyli dwie bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 5:2. Szkoda, że nie potrafiliśmy wykorzystać rzutu karnego i gry w przewadze jednego zawodnika, gdyż nasze prowadzenie mogłoby być dużo bardziej okazałe. W odpowiedzi straciliśmy trzy bramki i w 12.min. był remis 5:5. Od razu na taki obrót spraw zareagował trener Krzysztof Kisiel, który zdecydował się desygnować do gry Gilberto Duarte oraz Mateusza Piechowskiego. Gdy chwilę później dwukrotnie ze skrzydła trafił Michał Daszek, trener Trtik poprosił o czas. Po powrocie na boisko można było odnieść wrażenie, że mecz toczy się o co najmniej o awans do finału mistrzostw Polski. Sypały się kary dwóch minut, a na boisku nikt nie przebierał w środkach. Niemniej sytuację na boisku zaczęli opanowywać Nafciarze. Skuteczny ze skrzydła był Michał Daszek, a między słupkami Morawski. Brakowało jedynie podstawienia kropki nad „i”. Dopiero pod koniec pierwszej połowy wykorzystaliśmy swoje okazje i ostatecznie do szatni zeszli z zaliczką pięciu oczek.

( 19 gł. )

Po zmianie strony obraz gry nie uległ zmianie. Sędziowie ze szczególną wrażliwością traktowali kolejne przewinienia i również gospodarze mogli mieć uzasadnione pretensje o kolejne kary dwóch minut. Znowu mieliśmy okres, kiedy częściej oglądaliśmy dwa palce w górze, niż sygnalizację zdobytej bramki. Po kilku minutach impasu Nafciarze wreszcie zaczęli trafiać do bramki i zbudowali siedem trafień przewagi. Tę barierę w 49.min. przełamał Lovro Mihić, a chwilę później Vali Ghionea rzutem do pustej bramki trafił na 15:24. W tym momencie losy spotkania były już przesądzone, ale gospodarze wciąż imponowali ambicją i walecznością. Nafciarze natomiast oddali inicjatywę zabrzanom, a ci zdobyli trzy bramki z rzędu. Podenerwowania taką postawą swoich podopiecznych nie krył trener Kisiel, który od razu poprosił o przerwę. Rozmowa ta nie wniosła jednak wiele, a Nafciarze regularnie obijali bramkarza Mateusza Korneckiego i słupki jego bramki. Mimo to wynik pozostawał pod pełną naszą kontrolą. Swoją znakomitą postawę trafieniem zwieńczył jeszcze Morawski i tym akcentem zakończyliśmy ostatni mecz rundy zasadniczej.

NMC Górnik Zabrze – ORLEN Wisła Płock 21:27 (9:14)

NMC Górnik: Galia, Kornecki, Witkowski – Adamuszek, Bąk 6(2k), Buszkow, Czuwara 3, Daćko 2, Francik, Gliński 1, Gogola 3, Głuch 1, Gromyko, Tatarincew 3, Tokaj, Tomczak 3

ORLEN Wisła: Morawski 1 – Krajewski 4(1k), T.Gębala 1, Tarabochia 2 , Toledo 4, Daszek 6, Źabić 2(1k), Racotea 1, Duarte 1, Piechowski 1, Ghionea 2, Mihić 2