I liga #23: Przegrana z faworytem

W meczu 23. kolejki Grupy A I ligi ORLEN Wisła II Płock przegrała z KS Sokołem PORCELANA LUBIANA Kościerzyna 31:32. Naszej drużynie należą się duże brawa za waleczną postawę przez cały mecz.

Młodzi Nafciarze nie byli faworytem tego pojedynku i po dziesięciu minutach zaczęło znajdować to odzwierciedlenie w wyniku. Goście wyszli na prowadzenie, które w 22.min. sięgnęło pięciu oczek. Naszej drużynie udało się przed przerwą odrobić część strat, a to zwiastowało jeszcze sporo emocji w tym meczu.

Zaraz po zmianie stron gospodarze kontynuowali swój dobry okres gry i 37 min. doprowadzili do wyrównania (20:20). Od tego momentu mecz się bardzo wyrównał, ale to młodzi Nafciarze w 43.min. po trafieniu Damiana Woźniaka objęli prowadzenie 25:24. Niestety kolejne minuty to wyraźny przestój podopiecznych Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego, podczas którego goście zdobyli pięć kolejnych bramek bez żadnej odpowiedzi z naszej strony. Sygnał do dalszej walki dał Woźniak, a na cztery minuty przed końcem pojedynku tablica świetlna pokazała remis 31:31. W samej końcówce spotkania więcej szczęście mieli gracze z Kościerzyny i to oni zdobyli rozstrzygającą bramkę.

ORLEN Wisła II Płock - KS Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna 31:32 (15:18)

ORLEN Wisła II: Rybicki, Kozłowski – Mierzwicki 3, Janiszewski, Chabior 1, Kowalski 5, Rekosz, Sowul 3, Rupp 5(2k), Kisiel 1, Woźniak 8, Zaremba 2(1k), Brzeziński 3
Kary: 8 min.
Karne: 3/4

KS Sokół: Kaczmarek, T.Bronk 2, Molis, M.Reichel 6, Piechowski 1, Jasowicz 8(3k), J.Reichel 6, Konkel, Bednarek, Derdzikowski 7, Szala 1, Sokołowski, A.Bronk 1
Kary: 6 min.
Czerwona kartka: Piechowski (34.min.)
Karne: 3/3

Przebieg meczu: 5.min. 3:3; 10.min. 5:6; 15.min. 9:10; 20.min. 10:14; 25.min. 12:15; 30.min.15:18; 35.min. 19:20; 40.min. 22:23; 45.min. 22:25; 50.min. 25:29; 55.min. 30:31; 60.min. 31:32