Finał PGNiG Superliga: Nafciarze wciąż wierzą

Już na konferencji prasowej po pierwszym meczu trener Krzysztof Kisiel i Michał Daszek zdawali sobie sprawę, że o odwrócenie losów rywalizacji o złoty medal będzie niezmiernie trudno. Wiara jednak umiera ostatnia.

Po pierwszym meczu wygranym pięcioma bramkami w ORLEN Arenie kielczanie mają w ręku wszystkie karty, aby obronić tytuł mistrzowski. Przejrzeliśmy historię pojedynków płocko-kieleckich, aby poszukać analogicznej sytuacji. Znaleźliśmy, może nie identyczną, ale pokazującą, że w sporcie wszystko jest możliwe. Rok 2006, finał Pucharu Polski. W pierwszym meczu w Kielcach Nafciarze przegrali 25:35, w rewanżu w Blaszaku wygrali 37:27 i tylko większa ilość straconych bramek u siebie pozbawiła nas trofeum. Niestety jednak w większości przypadków statystyki są nieubłagalne i najczęściej ten, kto wygrywał na wyjeździe, wygrywał w całej rywalizacji.

Najważniejsze jednak, że w Nafciarzach wciąż jest żądza sprawienia niespodzianki, jeśli nie w postaci złotego medalu, to przynajmniej zwycięstwa w Hali Legionów.
W sobotę nasi zawodnicy i sztab trenerski spotkali się na ostatnich zajęciach w tym sezonie. Następnie obiad i wyjazd do Kielc w identycznym składzie, w jakim wystąpiliśmy w środę w ORLEN Arenie. Zaraz po meczu z Kielcach nie będzie zbyt wiele czasu na pożegnania, gdyż większość Nafciarzy uda się prosto za zgrupowania reprezentacji swoich krajów. Zatem w niedzielę po raz ostatni obejrzymy Wiślaków w takim składzie personalnym. I skoro oni wierzą w niespodziankę, to my również.

PGE Vive Kielce - ORLEN Wisła Płock – finał PGNiG Superligi – II mecz, niedziela 3 czerwca, godz. 16.00
Skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Borbély, Morawski, Wichary
Skrzydłowi: Daszek, Ghionea, Krajewski, Mihić
Rozgrywający: Duarte, Ivić, Kowalski, Racotea, Tarabochia, Toledo, Woźniak
Kołowi: Piechowski, Źabić

Nie wystąpią:
Obradović, M.Gębala, Olkowski, T.Gębala – kontuzje

Relacje:
TV: nSport+
Radio: radiomixx.pl
Tekstowa: pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.79
średnia: 4.21
średnia: 4.18

Najskuteczniejsi

190 G / 49 M
Liga Mistrzów: 28 G / 13 M
PGNiG Superliga: 140 G / 33 M
Puchar Polski: 22 G / 3 M
161 G / 43 M
PGNiG Superliga: 112 G / 30 M
Liga Mistrzów: 41 G / 11 M
Puchar Polski: 8 G / 2 M
145 G / 49 M
Liga Mistrzów: 22 G / 13 M
PGNiG Superliga: 117 G / 34 M
Puchar Polski: 6 G / 2 M