Xavier Sabaté: Dziękuję za zaufanie

Na wtorkowej konferencji prasowej oficjalnie poznaliśmy nowego trenera ORLEN Wisły Płock. Został nim Xavier Sabaté, który podziękował wszystkim za zaufanie.

- Jestem szczęśliwy, że tutaj jestem – rozpoczął swoją wypowiedź 41-letni Hiszpan - Po kilku latach pracy w topowym klubie i reprezentacji chciałem trochę odpocząć. Pojawiało się w tym czasie wiele propozycji. Bardzo natomiast spodobał mi się projekt Wisły. To dla mnie ważne, gdyż w pracy muszę mieć motywację. Z tego względu w zasadzie od początku rozmów decyzja o przeprowadzce do Płocka była dosyć łatwa.

Sabaté odniósł się również do problemów z kontuzjami. Dopiero po wakacjach do treningów wróci Nemanja Obradović, natomiast Tomka Gębali prawdopodobnie w tym roku na boisku nie zobaczymy. - Zdaję sobie sprawę z problemów, jakie mamy na lewej połówce. Na pewno będziemy przyglądali się zawodnikom dostępnym na rynku, ale również chcemy podnieść jakość na tej pozycji. – powiedział nowy trener Nafciarzy.

- Nie chciałbym oceniać pracy poprzedników. Mam swoją filozofię gry, swoje konkretne pomysły, jak poprawić grę Wisły. Musimy ciężko pracować w jednym kierunku – to jedyny sposób na odniesienie sukcesu.

Hiszpan przedstawił również swojego asystenta, którym będzie Josep Espar – To jeden z najbardziej kompetentnych trenerów, jakich znam. Ponadto chciałem pracować z osobą, której bezgranicznie ufam. Znamy się od bardzo dawna, a on zna moje oczekiwania. To profesjonalista. W przeszłości był zawodnikiem FC Barcelony, z którą cztery razy wygrał Ligę Mistrzów. Razem studiowaliśmy na Uniwersytecie w Barcelonie. Jest specjalistą od przygotowania fizycznego. Bardzo dobrze sprawdza się w pracy z młodymi zawodnikami. Pomaga mi w zasadzie we wszystkim i jestem zadowolony, że klub postarał się, abyśmy mogli razem pracować. Josep będzie do mojej dyspozycji przez cały sezon, ale nie zawsze będzie tutaj na miejscu. Część obowiązków będzie wykonywał z Hiszpanii.

- Od swoich zawodników wymagam, aby w każdym momencie dawali z siebie wszystko. Jeśli tak będzie, to cokolwiek się wydarzy, nikt nam nie będzie mógł nic zarzucić. Ale z doświadczenia wiem, że jeśli każdy pracuje na 100 proc. swoich możliwości, to zawsze odnosi się jakiś sukces.

Najlepsi

średnia: 4.48
średnia: 4.19
średnia: 4.13

Najskuteczniejsi

21 G / 5 M
PGNiG Superliga: 17 G / 4 M
Liga Mistrzów: 4 G / 1 M
21 G / 5 M
PGNiG Superliga: 13 G / 4 M
Liga Mistrzów: 8 G / 1 M
19 G / 5 M
PGNiG Superliga: 18 G / 4 M
Liga Mistrzów: 1 G / 1 M