Nafciarze wznowili treningi!

W poniedziałek zespół ORLEN Wisły Płock rozpoczął przygotowania do sezonu 2018/2019. Popołudniowy trening był otwarty dla kibiców i prasy.

- Przed południem rozmawialiśmy z trenerem Sabate. Mówił krótko, ale konkretnie. Utkwiło mi w głowie to, że nie używał słów „ja”, „wy”. Cały czas mówił o zespole, drużynie – zdradził Ondřej Zdráhala na konferencji prasowej, która poprzedziła trening. W podobnym tonie swoje wypowiedzi utrzymywali również zawodnicy. – Piłka ręczna to sport zespołowy. Musimy się poznać, zgrywać. Wówczas będziemy mogli powiedzieć więcej, na co nas tak naprawdę stać – mówił z kolei Renato Sulić.

Nafciarze przez najbliższe dni będą trenowali dwa razy dziennie. Na środę zaplanowane są zajęcia o charakterze integracyjnym.

Pierwszy sparing z Gwardią Opole zagramy u siebie 11 sierpnia. Dzisiaj poznaliśmy także terminarz Szczypiorno Cup. Turniej otworzymy meczem z Zagłębiem Lubin, a następnie zmierzymy się z kimś z pary PGE Vive Kielce – MMTS Kwidzyn. Tego samego dnia w meczu pokazowym Nafciarze zmierzą się z MOL-Pick Szeged.

Dziękujemy wszystkim kibicom za przybycie dzisiaj do ORLEN Areny, a już wkrótce opublikujemy obszerne skróty zarówno z konferencji, jak i pierwszego treningu.

Najlepsi

średnia: 4.47
średnia: 4.19
średnia: 4.13

Najskuteczniejsi

59 G / 10 M
Liga Mistrzów: 21 G / 5 M
PGNiG Superliga: 38 G / 5 M
47 G / 13 M
PGNiG Superliga: 27 G / 8 M
Liga Mistrzów: 20 G / 5 M
43 G / 12 M
PGNiG Superliga: 26 G / 7 M
Liga Mistrzów: 17 G / 5 M