Witamy w nowym sezonie!

Po ponad trzech miesięcach przerwy PGNiG Superliga wraca do ORLEN Areny. W najbliższą sobotę Nafciarze zmierzą się z SPR Stalą Mielec.

Po wyjazdowym meczu w Kaliszu przyszedł czas na pojedynek przed własną publicznością. Nafciarze zmierzą się ze Stalą Mielec, której remis w minionym tygodniu z MMTS Kwidzyn chyba jednak należy traktować w kategoriach pozytywnej dla Czeczeńców niespodzianki. W zeszłym sezonie z podopiecznymi Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja grało nam się, można powiedzieć, dobrze. Zwycięstwa jedenastoma i czternastoma bramkami oddały różnicę poziomów między oboma zespołami. Jak będzie w tym sezonie?

W przerwie letniej do Mielca wrócił nasz wychowanek, który ma stanowić o sile defensywy Marcin Miedziński. Największym wzmocnieniem Stali jest jednak młody rozgrywający Azotów Puławy Bartosz Kowalczyk, który w poprzednim klubie nie dostawał tyle szans, na ile liczył. Teraz cały ciężar rozgrywania akcji spadnie na niego, co będzie znakomitą okazją do potwierdzenia swojego talentu. W utrzymaniu w lidze pomóc mają również dwaj mniej znani szerszej publiczności obrotowi: Kacper Pawłowski (poprzednio Chrobry Głogów) i Tomasz Gregorek (Meble Wójcik Elbląg). Warto wspomnieć, że bramki Stali strzeże kolejny nasz wychowanek Tomasz Wiśniewski, który już do kilku dobrych miesięcy zbiera wiele pozytywnych recenzji.
- Stal Mielec to ciekawy zespół, dysponujący zawodnikami o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Dużą walczą i mogą być groźni. My jednak gramy u siebie, jesteśmy faworytem i naszym celem jest zwycięstwo. Przygotowujemy się bardzo uważnie i tak jak powiedziałem, liczę na komplet punktów – mówi trener Nafciarze Xavi Sabate.

Nafciarze do spotkania ze Stalą przystąpią bez kilku zawodników. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na powrót do składu Michała Daszka, Ondreja Zdrahali oraz Nemanji Obradovicia. Dwaj pierwsi jednak póki co trenują indywidualnie. Wprawdzie z każdym dniem wykonują coraz więcej ćwiczeń, to ich powrotu na boisko powinniśmy się spodziewać bliżej meczu z Wacker Thun w Lidze Mistrzów. Do formy wraca również Obradović. Serb już w zeszłej kolejce był wpisany do protokołu meczowego, ale na boisku się nie pojawił. Czy spotkanie ze Stalą będzie dla niego powrotem na parkiet to kilku miesiącach żmudnej rehabilitacji? Przekonamy się w sobotę.

ORLEN Wisła Płock – SPR Stal Mielec – 2. seria PGNiG Superligi, sobota 8 września, godz. 18.00
Skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Borbely, Morawski, Wichary
Skrzydłowi: Góralski, Krajewski, Mihić, Mierzwicki
Rozgrywający: Kowalski, Mlakar, Moya, Obradović, Olkowski, Racotea, Tarabochia, Toledo, Woźniak
Kołowi: Piechowski, Sulić, Źabić

Nie zagrają:
Gębala, Daszek, Zdrahala – rehabilitacja po kontuzjach

Transmisje:
- tekstowa – pgnig-superliga.pl
- radio – radiomixx.pl

Najlepsi

średnia: 4.47
średnia: 4.19
średnia: 4.13

Najskuteczniejsi

21 G / 5 M
PGNiG Superliga: 17 G / 4 M
Liga Mistrzów: 4 G / 1 M
21 G / 5 M
PGNiG Superliga: 13 G / 4 M
Liga Mistrzów: 8 G / 1 M
19 G / 5 M
PGNiG Superliga: 18 G / 4 M
Liga Mistrzów: 1 G / 1 M