Nafciarze w Głogowie, kolejny junior z szansą na debiut

W wtorek w godzinach popołudniowych Nafciarze wyjechali na mecz ligowy do Głogowa. W środę o godz. 20.15 zmierzą się z tamtejszym Chrobrym.

W zespole Jarosława Cieślikowskiego w przerwie letniej zaszło kilka znaczących zmian. Z Chrobrym pożegnali się doświadczeni Marek Świtała, Mariusz Gujski oraz Dominik Płócienniczak, a w ich miejsce przyszli młodzi gracze z I ligi: Miłosz Bekisz, Mateusz Czapla oraz Marek Podobas. Jednak bez wątpienia wszystkie te ruchy transferowe pozostają w cieniu sprowadzenia do Głogowa rozgrywającego Stanisława Makowiejewa, który niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski. Jak ważnym ogniwem Chrobrego będzie były zawodnik Piotrkowianina, pokazały już dwa pierwsze mecze tego sezonu. Makowiejew zdobył w nich łącznie 13 bramek i wspólnie z Adamem Babiczem są najskuteczniejszymi zawodnikami ekipy z Dolnego Śląska.

W ostatnich dniach sporo działo się w naszych szeregach. Po meczu ze Stalą Mielec zastanawialiśmy się, czy szwy na brodzie wyłączą Marko Tarabochię z regularnych treningów, ale na szczęście Bośniak znajdzie się w protokole meczowym. W sobotę ucierpiał jednak również Lovro Mihić i jego uraz jest obecnie na etapie diagnostyki. W jego miejsce Xavier Sabate sięgnął po Macieja Fabianowicza, wychowanka MUKS 21, a obecnie gracza ORLEN Wisły II. Młody skrzydłowy ma za sobą występy w reprezentacji Polski juniorów prowadzonej przez Piotra Obrusiewicza, ale największy sukces świętował póki co z reprezentacją w piłce ręcznej plażowej, która w lipcu tego roku na Mistrzostwach Europy zajęła drugie miejsce. Fabianowicz był jej kapitanem, a w finale najskuteczniejszym zawodnikiem. Czy swoje atuty zaprezentuje również na parkiecie w Głogowie?

Gotowość do gry zgłosił wreszcie Ondřej Zdráhala. Dla Czecha będzie to z niecierpliwością wyczekiwany pierwszy oficjalny mecz w barwach ORLEN Wisły Płock. Powrót Zdráhali do składu jest tym bardziej ważny, że już w weekend Nafciarze zainaugurują rozgrywki VELUX EHF Ligi Mistrzów.

Chrobry Głogów – ORLEN Wisła Płock – 3. seria PGNiG Superligi, środa 13 września, godz. 20.15

Skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Borbely, Morawski
Skrzydłowi: Góralski, Krajewski, Fabianowicz
Rozgrywający: Mlakar, Moya, Obradović, Olkowski, Racotea, Tarabochia, Toledo, Zdrahala
Kołowi: Piechowski, Sulić, Źabić

Nie zagrają:
Gębala, Daszek - rehabilitacja po kontuzjach
Mihić - kontuzja
Wichary, Kowalski, Woźniak - poza składem

Transmisje:
- tekstowa – pgnig-superliga.pl
- radio – radiomixx.pl
- tv – nsport+

Najlepsi

średnia: 4.47
średnia: 4.19
średnia: 4.13

Najskuteczniejsi

21 G / 5 M
PGNiG Superliga: 17 G / 4 M
Liga Mistrzów: 4 G / 1 M
21 G / 5 M
PGNiG Superliga: 13 G / 4 M
Liga Mistrzów: 8 G / 1 M
19 G / 5 M
PGNiG Superliga: 18 G / 4 M
Liga Mistrzów: 1 G / 1 M