I liga #19 : Minimalna przegrana w Gdyni

W zaległym meczu 19. kolejki I ligi ORLEN Wisła II Płock przegrała na wyjeździe ze Spójnią Gdynia 25:26. Naszej drużynie należą się brawa za waleczną postawę w ostatnich pięciu minutach.

W zasadzie od pierwszej minuty mecz układał się po myśli lidera Grupy A, który szybko wypracował kilka bramek przewagi i uważnie pilnował jej niemal na przestrzeni całego spotkania. Pod koniec pierwszej połowy gracze Spójni odskoczyli na cztery oczka, co było ich najwyższą przewagą przed zejściem do szatni.

Po zmianie stron po bramkach Aleksa Olkowskiego i Filipa Kopra mecz rozpoczął się na nowo (14:13). Niestety dobry okres gry naszej drużyny trwał tylko pięć minut i w 43.min. tablica pokazała stan 19:13. Od tego momentu obie ekipy kontynuowały grę "zrywami" – najpierw kolejne minuty młodzi Nafciarze wygrali 4:1, aby niedługo później cztery kolejne bramki powędrowały na konto gospodarzy (24:17). W taki sposób w 55.min. Spójnia doprowadziła do wyniku 25:19 i mało kto przypuszczał, że w tym spotkaniu może się jeszcze coś wydarzyć. Tymczasem młodzi płocczanie pokazali olbrzymią wolę walki, prezentując przy tym znakomitą obronę i skuteczność w ataku i w 59.min. Adam Zaremba zdobył kontaktową bramkę (25:24). Gdynianie jednak nie wypuścili tego prowadzenia z rąk, a Rafał Rychlewski przypieczętował zwycięstwo Spójni. Jeszcze przed końcową syreną wynik na 26:25 ustalił najskuteczniejszy na boisku Filip Koper.

Dwie bramki dla gospodarzy zdobył syn legendy płockiej piłki ręcznej Maciej Marszałek.

Spójnia Gdynia - ORLEN Wisła II Płock 26:25 (14:10)

Spójnia: Michalczuk, Lisiewicz 4(1k), Ćwikliński 1, Oliferchuk 4, Kamyszek 1, Zimakowski, Głębocki, Cichocki 6, Ringlewski 2, Brukwicki 4, Rychlewski 1, Pedryc 1, Marszałek 2
Karne: 1/2
Kary: 8 min.

ORLEN Wisła II: Kujawa, Rybicki – Janiszewski, Kondracki 1, Bronowski 3, Rekosz 1, Sowul 1, Ciećwierz, Rupp, Szczutowski 4(3k), Wołowiec 3, Kisiel 2, Olkowski 2, Woźniak, Koper 6(3k), Zaremba 2
Karne: 6/9

Przebieg meczu: 5.min. 3:1; 10.min. 5:2; 15.min. 7:5; 20.min. 9:7, 25.min. 11:9; 30.min. 14:10; 35.min. 15:13; 40.min. 18:13; 45.min. 19:15, 50.min. 23:17; 55.min. 25:20; 60.min. 26:25

ORLEN Wisła II Płock z dorobkiem siedemnastu punktów zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli i ma jeszcze dwa mecze zaległe.