I liga #1: Wielkie emocje na inaugurację

W meczu rozpoczynającym zmagania na boiskach I ligi ORLEN Wisła II Płock przegrała po rzutach karnych na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec.

Sobotni pojedynek trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Oba zespoły grały falami, ale na przestrzeni całego spotkania wynik oscylował wokół remisu. W 51.min. po trzech kolejnych trafieniach najskuteczniejszego na boisku Bartosza Wojdaka prowadziliśmy 27:25. Kolejny okres spotkania to ponownie przewaga Nielby, której gracze cztery razy wpisali się na listę strzelców, przy tylko jednej odpowiedzi ze strony Damiana Woźniaka. W ostatnich minutach odpowiedzialność wziął na siebie Aleks Olkowski, który w 57.min. doprowadził do remisu 30:30. Gospodarze mieli jeszcze rzut karny na wagę trzech punktów, ale pojedynek z naszym bramkarzem przegrał Paweł Gregorek i w myśl nowych przepisów sędzia zarządził rzuty karne. W nich minimalnie lepsza okazała się Nielba, która ostatecznie zapisała na swoim koncie dwa punkty, natomiast jeden punkt powędrował na konto młodych Nafciarzy.

Nielba Wągrowiec – ORLEN Wisła II Płock 30:30 (15:14), po karnych 4:3

Nielba: Wojtas 2, Gregor 7, Golczyński, Smoliński 1, Biniewski 1, Karczewski, Widziński 3, Zanto, Adamski, Pietrzkiewicz 8, Gawlik, Skrzypczak 3, Gąsiorek 5(2k)

Karne 2/3
Kary: 16 min.

ORLEN Wisła: Ruciński, Rybicki – Janiszewski, Kondracki, Skibiński, Olkowski 5, Rupp 5(3k), Wołowiec 6, Wojdak 8(3k), Woźniak 6, Zaremba, Brzeziński

Karne: 6/8
Kary: 10 min.
Czerwona kartka: Damian Woźniak – z gradacji kar

Przebieg meczu: 5.min. 2:1; 10.min. 4:4; 15.min. 7:6; 20.min. 9:10; 25.min. 12:12; 30.min.15:14; 35.min. 17:18; 40.min. 19:19; 45.min. 22:22; 50.min. 25:26; 55.min. 28:28; 60.min. 30:30

Rzuty karne: 4:3