I liga #5: Kuriozalna przegrana młodych Nafciarzy

Mecz ORLEN Wisły II Płock z Mazurem Sierpc musiały rozstrzygnąć rzuty karne. W nich lepsi okazali się przyjezdni, którzy jeszcze w 59.min. przegrywali 17:20.

Przebieg meczu wprawdzie zwiastował emocje, ale takiego scenariusza nikt by nie wymyślił. Nafciarze źle rozpoczęli to spotkanie, bo szybko przegrywali 0:3, ale z biegiem czasu zaczęli przejmować inicjatywę i po pierwszych trzydziestu minutach był remis 11:11

Po zmianie stron wynik długo oscylował wokół remisu. Na dziesięć minut przed końcem pojedynku Nafciarze przegrywali 16:17 i wówczas na boisku zaczęły się dziać rzeczy, których nikt by się nie spodziewał. Gospodarze zanotowali znakomity okres gry, zapisując na swoim koncie cztery kolejne trafienia i w 59. min. prowadzili już 20:17. Trudno było się dziwić, że w poczynania płocczan wdarło się rozluźnienie, ale skutki tego były opłakane. Najpierw dla Mazura z rzutu karnego trafił nasz wychowanek Łukasz Białaszek, a po chwili ten sam zawodnik zdobył kontaktową bramkę. Z naszje strony na ławkę kar powędrował najpierw Konrad Brzeziński, a chwilę później jego los podzielił Aleksander Kondracki oraz wspomniany Białaszek. Płocczanie nie wykorzystali okazji do roztrzygnięcia losów spotkania, na ławkę kar usiadł Damian Woźniak, a rzut karny na 20:20 wykorzystał Łukasz Lisicki.

W konkursie "siódemek" lepsi okazali się goście i to oni na końcu cieszyli się z końcowego triumfu. Po pięciu kolejkach młodzi Nafciarze zajmują 12. lokatę z pięcioma punktami na koncie.

ORLEN Wisła II Płock – MKS Mazur Sierpc 20:20 (11:11); 3:4 po karnych

ORLEN Wisła II: Ruciński, Rybicki – Mierzwicki, Koziński 1, Janiszewski, Kondracki 2, Skibiński 3, Sowul 1, Rupp 6(3k), Woźniak 4, Zaremba, Brzeziński 3
Karne: 3/3
Kary: 8min.

Mazur: Kozłowski, Rutkowski 2(1k), Białaszek 4(1k), Królikowski 1, Pakulski 2, Ł.Lisicki 3(1k), Domżalski, Iwiński 1, Prątnicki 5, Wiśniewski, Piórkowski 2, Romatowski
Karne 3/5
Kary: 4 min.

Przebieg meczu: 5.min. 0:3; 10.min. 3:5; 15.min. 5:7; 20.min. 6:7; 25.min. 8:10; 30.min.11:11; 35.min. 13:13; 40.min. 15:14; 45.min. 15:15; 50.min. 16:17; 55.min. 17:17; 60.min. 20:20