Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com ORLEN Wisła ponownie w VELUX Lidze Mistrzów?

ORLEN Wisła ponownie w VELUX Lidze Mistrzów?

Od nowego sezonu zmienia się formuła rozgrywek VELUX Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Jakie szanse na udział w nich ma ORLEN Wisła Płock?

 

W nowym systemie będzie rywalizowało 28 drużyn, które zostaną podzielone na cztery grupy:

 

- Grupa A i B – można je określić mianem „grup mistrzowskich”. Każda z grup będzie liczyła po osiem zespołów, które będą rozgrywały mecz i rewanż, każdy z każdym.  Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do ćwierćfinału, dwie najsłabsze ekipy w każdej grupie zakończą rywalizację, natomiast po pięć trafi do 1/8 fazy play-off.

- Grupa C i D – grupy „teoretycznie słabsze”. Każda będzie liczyła po sześć zespołów, które będą rozgrywały mecz i rewanż, każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup będą kontynuowały rywalizację w systemie C1-D2, C2-D1 o awans do 1/8 fazy play-off. Pozostałe drużyny zakończą swój udział w rozgrywkach.

- Ligę Mistrzów w nowym systemie ponownie zwieńczy turniej Final Four rozgrywany w Kolonii.

 

Graficzny przebieg EHF VELUX Champions League w nowej formule

 

Według projektu tylko dwa pierwsze kraje w rankingu EHF miałyby prawo wystawić po dwie drużyny. Pozostałe z miejsc 3.-26., w tym Polska, po jednej. Dystrybucja miejsc w rozgrywkach i turniejach kwalifikacyjnych będzie się odbywała na podstawie oceny punktowej zespołów według takich czynników, jak hala rozgrywania spotkań, rynek praw telewizyjnych, poziom sportowy oraz frekwencja na meczach. Ostateczną decyzję o rozdzieleniu miejsc poznamy w drugiej połowie czerwca - Na przestrzeni ostatnich miesięcy zebraliśmy bardzo pozytywne recenzje, nie tylko pod względem sportowym, ale również kibicowskim i organizacyjnym. Polskie drużyny zajęły drugie miejsce pod względem zdobyczy punktowej. To wszystko pozwala nam wierzyć, że w przyszłym sezonie wystąpimy ponownie w Lidze Mistrzów – powiedział członek Zarządu SPR Wisła Płock Artur Zieliński.

Najlepsi

średnia: 4.4
średnia: 4.3
średnia: 4.21

Najskuteczniejsi

129 G / 29 M
PGNiG Superliga: 95 G / 22 M
Puchar Polski: 12 G / 1 M
Liga Europejska: 22 G / 6 M
116 G / 29 M
PGNiG Superliga: 93 G / 22 M
Puchar Polski: 4 G / 1 M
Liga Europejska: 19 G / 6 M
106 G / 30 M
PGNiG Superliga: 84 G / 23 M
Puchar Polski: 3 G / 1 M
Liga Europejska: 19 G / 6 M