Szlachetna Paczka – SPR Wisła Płock również pomaga!

16 klubów PGNiG Superligi i pracownicy Superligi wybrali już rodziny z bazy Szlachetnej Paczki. Do 8 grudnia zbieramy rzeczy, które będą nie tylko prezentami świątecznymi, ale realną pomocą w funkcjonowaniu rodzin.

Szlachetna Paczka jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc, a Szlachetna Paczka tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Dzięki Szlachetnej Paczce w ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. PGNiG Superliga wesprze działania – każdy klub wybrał już rodzinę, dla której będzie prowadził zbiórkę potrzebnych rzeczy. Finał Szlachetnej Paczki zaplanowany jest na weekend 9-10 grudnia.

- Angażujemy się w te akcję już drugi raz, kluby mają wybraną rodzinę i przygotują dedykowaną paczkę, a potrzeby są naprawdę różne – mówi Justyna Woja, rzecznik prasowy PGNiG Superligi. – Najbardziej wartościowe jest to, że Szlachetna Paczka pomaga mądrze, wybierając i wspierając rodziny, dla których przekazane dary to przede wszystkim krok do stabilizacji także sytuacji finansowej.

Aby wesprzeć Szlachetną paczkę można odwiedzić stronę www.szlachetnapaczka.pl

Jedną rodzinę oczywiście wesprze również SPR Wisła Płock. Tworzy ją Pani Wioletta (40 l.) wraz ze swoimi synami: Ksawerym (4 l.), Konradem (16 l.) oraz Bartłomiejem (17 l.). Mieszkają razem w dwupokojowym, na dodatek zadłużonym domu. Kobieta znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej, gdyż nie może znaleźć pracy. Na co dzień opiekuje się 4-letnim synem, a od listopada podejmie dodatkowo opiekę nad 3-miesięcznym wnuczkiem jako opiekun prawny, ponieważ najstarszy syn nie jest jeszcze pełnoletni.

Potrzeby rodziny są bardzo duże, dlatego zachęcamy wszystkich naszych kibiców do wspólnego zaangażowania się w akcję. Do końca przyszłego tygodnia prowadzimy zbiórkę produktów żywnościowych:
- herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej,
- konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach
- produkty dla niemowląt: mleko BEBIKO 1 (na inne produkty dziecko jest uczulone), przeciery, kaszki od 5 m-ca życia,
- inne produkty żywnościowe: mleko UHT.

Ponadto chcemy przygotować również upominki specjalne w postaci kosmetyków dla Pani Wioletty oraz syna Bartłomieja, a dla pozostałych m.in. piłkę nożną i zabawki interaktywne.

- Doświadczyłem tego w trudnych chwilach, kiedy walczyłem o powrót na boisko po ciężkich kontuzjach. Zresztą nie tylko wtedy. Pomocna dłoń, bezinteresowne wsparcie, sprawienie komuś radości, to sprawy, o które zawsze i wszędzie należy walczyć – mówi Adam Wiśniewski, prezes SPR Wisła Płock. - Nie ma nic piękniejszego niż radość, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Tak zwyczajnie, po ludzku, bez rywalizacji o poklask. Pomagajmy, jeżeli tylko możemy. My, jako klub, ale i my, jako drużyna - pomożemy. Liczę na to, że w pomoc Pani Wioletcie i jej najbliższym włączą się jak zawsze nasi kibice. Bo przecież wszyscy jesteśmy jedną drużyną, jedną wielką rodziną. A teraz Szlachetna Paczka może sprawić, że nasza drużyna, nasza rodzina stanie się jeszcze większa. Bogatsza o ponadczasowe wartości.

Wszystkich, którzy chcą wesprzeć naszą Szlachetną Paczkę swoimi zakupami, zapraszamy do biura klubu w ORLEN Arenie.

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M