EHF EURO 2018 z Nafciarzami!

Na rozpoczynającej się w piątek w Chorwacji imprezie może zagrać nawet pięciu szczypiornistów ORLEN Wisły Płock.

 

Pierwszym pewniakiem na Euro był bramkarz Ádám Borbély. Już kilka tygodni temu trener reprezentacji Węgier Ljubomir Vranjes potwierdził jego udział w mistrzostwach. Borbély będzie zmiennikiem Rolanda Miklera z Telekom Veszprem.

Oprócz naszego bramkarza szansę na powołania mieli Nemanja Obradović (Serbia), Lovro Mihić, Šime Ivić (obaj Chorwacja) oraz Igor Źabić (Słowenia). Na dzień przed rozpoczęciem turnieju wygląda na to, że wszyscy ją wykorzystali jak należy.

Niemal pewny występu może być Mihić, który obok Manuela Strleka jest jedynym chorwackim lewoskrzydłowym przygotowującym się do EHF EURO 2018. Trudniej może mieć popularny „Szymek”, bo na prawym rozegraniu w ostatnim meczu towarzyskim przeciwko Czarnogórze, zagrali oprócz niego Marko Kopljar oraz Luka Stepancić.

We wtorek i w środę ostatnie mecze towarzyskie rozegrały reprezentacje Serbii i Słowenii. W obu tych spotkaniach wystąpili Nemanja Obradović oraz Igor Źabić. Serbski rozgrywający pokazał się z dobrej strony szczególnie w drugim meczu, w którym rzucił pięć bramek. Niemal pewne jest, że obaj polecą do Chorwacji i będą w co najmniej szerokich kadrach swoich reprezentacji.

Po raz pierwszy na mistrzostwach trenerzy będą mogli na przestrzeni całego turnieju wymienić aż sześciu zawodników. Co oznacza, że nawet jeśli któregoś ze wspomnianych Nafciarzy nie zobaczymy w pierwszych spotkaniach, to do składu meczowego będą mogli trafić w późniejszym terminie.

EHF EURO 2018 otworzą spotkania Szwecji z Islandią oraz Białorusi z Austrią o godz. 18.15.

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M