Adam Wiśniewski: Walka o tytuły jest naturalna

Na wtorkowej konferencji dużo informacji do przekazania miał prezes SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski.

Na początku konferencji Adam Wiśniewski poinformował, że sztab szkoleniowy w kolejnym sezonie będą tworzyć Xavier Sabaté, Josep Espar oraz Artur Góral. - Trener Krzysztof Kisiel otrzymał propozycję objęcia drugiego zespołu oraz opieki nad wszystkimi grupami młodzieżowymi na zasadzie koordynatora. Decyzji jeszcze nie podjął, ale mamy nadzieję, że zostanie z nami w klubie.

- Naszymi celami jest walka o mistrza i Puchar Polski oraz awans do TOP16 Ligi Mistrzów. Wszyscy jednak wiemy, że na naszym podwórku mamy PGE Vive Kielce, które jest bardzo mocnym zespołem, ale trener ma świadomość, że musi się znaleźć w finale obu rozgrywek. To jest nasze minimum. Nie jest łatwe pokonać Vive, ale będziemy o to walczyli, bo to jest naturalne. Po sezonie kontrakty kończą się 6-7 zawodnikom i trener będzie miał możliwość podejmowania własnych decyzji personalnych i to ma nas przybliżyć do triumfu w rozgrywkach krajowych.

Nie zabrakło także pytań o obsadę lewego rozegrania, gdzie kontuzjowani są Nemanja Obradović oraz Tomasz Gębala. - Mamy tu pewne problemy. Nemanja do treningów wróci dopiero na początku września, ale jest to kontuzja, której leczenia nie da się tak do końca przewidzieć, choć na razie wszystko układa się dobrze. W przypadku Tomka mówimy o więzadłach krzyżowych. Chcielibyśmy, żeby wrócił w styczniu i pomógł nam w drugiej części sezonu. W związku z tym rozmawiamy o wzmocnieniu tej pozycji. Mamy konkretne nazwiska, ale póki co to tajemnica. Możemy na ten cel przeznaczyć pewną kwotę i w ramach tej kwoty będziemy szukać zawodnika, który by nam odpowiadał. Niemniej trener podjął się pracy z zawodnikami, których ma obecnie do dyspozycji. Problemem się wspomniani dwaj kontuzjowani i tutaj szukamy wzmocnienia.

W zakontraktowaniu nowego zawodnika miałyby pomóc fundusze pozyskane od nowego sponsora klubu. – Warunki są wstępnie zaakceptowane. Teraz umowa przechodzi weryfikację poszczególnych działów. Nie chcę mówić, ile to może potrwać, ale na nowy sezon będziemy mieli nowego sponsora, który pojawi się na koszulkach.

Prezes Adam Wiśniewski poinformował również o wstępnych planach przygotowawczych do nowego sezonu. Pierwszy trening odbędzie się 23 lipca. Później Nafciarze rozegrają sparing z Gwardią Opole (11.08) oraz wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup (17-19.08). Planowane są również sparingi w dniach 25-26 sierpnia, które będą połączone z prezentacją drużyny, ale tutaj nie ma jeszcze potwierdzonych konkretów. Rozgrywki PGNiG Superligi rozpoczną się w pierwszy weekend września, natomiast pierwszy mecz Ligi Mistrzów zaplanowany jest w dniach 12-16 września. Naszym wyjazdowym przeciwnikiem będzie Elverum.

Całość konferencji dostępna jest na naszym profilu na facebook.com.

Najlepsi

średnia: 4.6
średnia: 4.15
średnia: 4.03

Najskuteczniejsi

80 G / 15 M
PGNiG Superliga: 46 G / 7 M
Liga Mistrzów: 34 G / 8 M
62 G / 17 M
PGNiG Superliga: 42 G / 9 M
Liga Mistrzów: 20 G / 8 M
57 G / 15 M
PGNiG Superliga: 27 G / 8 M
Liga Mistrzów: 30 G / 7 M