Adam Borbely z powołaniem

Trenerem reprezentacji Węgier został Istvan Csoknyai i od razu wziął się do pracy. Pierwsze powołanie od nowego selekcjonera otrzymał Adam Borbely.

Tym samym zakończyły się medialne spekulacje, według których reprezentację Węgier miał objąć trener ORLEN Wisły Płock Xavier Sabate. Hiszpan dwa tygodnie temu oficjalnie zaprzeczył jakimkolwiek rozmowom z węgierską federacją na ten temat, co również potwierdził na konferencji prasowej po meczu ORLEN Wisły Płock z PGE Vive Kielce.

Borbely to kolejny nasz zawodnik, który wystąpi w meczach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy 2020. Powołania otrzymali także Przemysław Krajewski, Michał Daszek (Polska), Adam Morawski, Mateusz Góralski (Polska B), Paweł Kowalski (reprezentacja Polski juniorów), Dan-Emil Racotea (Rumunia), Marko Tarabochia (Bośnia i Hercegowina), Ondrej Zdrahala (Czechy) oraz Ziga Mlakar (Słowenia). W szerokiej kadrze Chorwacji znalazł się także Lovro Mihić, ale ostatecznie selekcjoner Lino Cervar postawił na Manuela Strleka oraz Davida Mandicia.

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M