Niko Mindegia nowym rozgrywającym!

Niko Mindegia od nowego sezonu dołączy do zespołu ORLEN Wisły Płock. 30-letni rozgrywający związał się z naszym klubem 2-letnim kontraktem.

Hiszpan w przeszłości występował m.in. w Portland San Antonio, Naturhouse La Rioja, MOL-Pick Szeged oraz KIF Copenhague. W 2014 roku z węgierską ekipą sięgnął po Puchar EHF. Od 2017 roku jest zawodnikiem Chambery Savoie. W minionym sezonie wystąpił w 25 spotkaniach i zdobył 50 bramek. W tym roku na koncie ma 13 rozegranych meczów i 27 trafienia. Jednocześnie jest najlepszym asystującym ekipy Chambery, notując w obecnych rozgrywkach LIDL Starligue 19 podań otwierających drogę do bramki. Jego zespół zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Mindegia ma za sobą występy w reprezentacji Hiszpanii we wszystkich kategoriach wiekowych. W 2016 roku z seniorską drużyną sięgnął po srebrny medal rozgrywanych w Polsce Mistrzostw Europy.

- Jestem zadowolony z transferu Niko. To typowy playmaker i takiego szukaliśmy. W nowym sezonie wspólnie z Ondrejem Zdrahalą będzie odpowiedzialny za kreowanie naszej gry. Być może dołączy od nich również Nacho Moya, ale ostateczną decyzję podejmiemy trochę później. W związku z powyższym wolną rękę w poszukiwaniu klubu otrzymał Marko Tarabochia – poinformował prezes SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski.

- To dla mnie wyróżnienie móc dołączyć do takiego klubu jak SPR Wisła Płock - komentuje swoją przeprowadzkę Niko. - Znam to miasto, dostałem same pozytywne informacje na temat funkcjonowania klubu, więc jest to dla mnie najlepsza droga kontynuowania kariery. Nie miałem wcześniej możliwości współpracowania z trenerem Sabate, ale grałem przeciwko jego drużynie na Węgrzech i w mojej ocenie jest znakomitym taktykiem. Rozmawiałem z nim o swojej roli w drużynie. Trener liczy na mnie szczególnie jeśli chodzi o organizację gry w ataku, tak więc jak najbardziej jest to rola, która mi odpowiada. Znam cele i wyzwania sportowe, przed jakimi stoi drużyna i będą chciał jak najpełniej sprostać tym oczekiwaniom.

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M