ORLEN Wisła Płock 2019/2020? Mamy jeszcze kilka niewiadomych

Coraz mniej znaków zapytania pozostało przy kadrze ORLEN Wisły Płock na sezon 2019/2020. Największą niewiadomą na tę chwilę jest obsada lewego rozegrania.

Najbardziej stabilną formacją Nafciarzy wydają się być skrzydła, choć i tutaj zmiana nie jest wykluczona. - Będziemy bacznie obserwować sytuację na prawym skrzydle, bo te liczne urazy Mateusza Góralskiego są trochę niepokojące. Osobiście mam nadzieję, że po nowym roku Mateuszowi będzie dopisywało zdrowie, a to pozwoli mu pokazać swoją wartość na boisku - zdradza prezes SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski. - Również niemal wszystko jasne jest na pozycji kołowego. Na nowy sezon chcemy zostać z Renato Suliciem i Igorem Źabiciem. Zobaczymy, jak będzie wyglądała druga część sezonu w wykonaniu Mateusza Piechowskiego i wówczas siądziemy do rozmów.

Co z obsadą bramki? - Tutaj mamy kilka scenariuszy, ale który zrealizujemy zależy od tego, jaką formę będą prezentowali obecni bramkarze oraz jak będą układały nam się negocjacje z potencjalnymi kandydatami. Obsada bramki na przyszły sezon jest jeszcze sprawą otwartą – odpowiada Adam Wiśniewski.

- Jeśli mówimy o rozegraniach, to chcemy przedłużyć kontrakt z Jose Guilherme de Toledo i nad tym mocno pracujemy. Środek rozegrania to Niko Mindegia, Ondrej Zdrahala oraz ewentualnie Nacho Moya, natomiast w jakimś stopniu przebudowane będzie nasze lewe rozegranie. Na pewno opuści nas Dan-Emil Racotea. Czekam na jasną deklarację Tomka Gębali, czy chce reprezentować nasz klub na warunkach, które mu przedstawiliśmy. Co do Nemanji Obradovicia, tutaj najważniejsza dla mnie będzie opinia sztabu szkoleniowego. Niezależnie jednak od tego, jak się te sprawy ułożą, na pewno dołączy do nas przynajmniej jeden lewo rozgrywający. Skład na kolejny sezon uzupełnią najzdolniejsi nasi wychowankowie, których sztab szkoleniowy bacznie obserwuje – kończy prezes SPR Wisły Płock.

Najlepsi

średnia: 4.63
średnia: 4.37
średnia: 4.21

Najskuteczniejsi

248 G / 44 M
PGNiG Superliga: 169 G / 28 M
Puchar Polski: 19 G / 2 M
Liga Mistrzów: 60 G / 14 M
148 G / 46 M
PGNiG Superliga: 98 G / 30 M
Puchar Polski: 8 G / 3 M
Liga Mistrzów: 42 G / 13 M
146 G / 48 M
PGNiG Superliga: 106 G / 31 M
Puchar Polski: 10 G / 3 M
Liga Mistrzów: 30 G / 14 M