Ambasador Danii na meczu z Bjerringbro-Silkeborg

Na zaproszenie SPR Wisły Płock swoją obecność na meczu VELUX EHF Ligi Mistrzów z Bjerringbro-Silkeborg zapowiedział Ambasador Danii Pan Ole Egberg Mikkelsen.

Dla Pana Mikkelsena będzie to pierwsza wizyta na meczu piłki ręcznej w naszym kraju, dlatego jesteśmy zaszczyceni że będzie ona miała miejsca właśnie w ORLEN Arenie. - Nie mogę się doczekać meczu w Płocku. Jest to niesamowicie szybka gra i tylko wtedy, gdy oglądasz ją na żywo, naprawdę wyczuwasz prędkość i energię kinetyczną – powiedział Pan Mikkelsen, podkreślając przy tym, że nie będzie to jego pierwsza przygoda z piłką ręczną. – Ale tylko jako widz i kibic. Nasz najstarszy syn grał w lokalnej juniorskiej lidze, kiedy był dzieckiem, więc razem z innymi "ręcznymi rodzicami" jeździłem z nim i jego drużyną po całej wyspie Zelandii na mecze w niedziele.

Piłkarze ręczni Danii kilka tygodni sięgnęli po mistrzostw świata. Zmagania swojej reprezentacji w halach i przed telewizorami śledził niemal cały kraj, co tylko pokazuje, jak popularna w tamtym regionie jest to dyscyplina sportu. - Byłem bardzo dumny, tym bardziej, że rywalami były super potęgi piłki ręcznej, takie jak Norwegia, Francja i Niemcy. I dobrze, że w końcu drużyna mężczyzn ostatecznie osiągnęła to, co osiągnęła drużyna narodowa kobiet w 1997 roku – powiedział nam Ambasador Danii.

Mecz ORLEN Wisły Płock z Bjerringbro-Silkeborg odbędzie się już w najbliższą sobotę w ORLEN Arenie o godz. 18.00.

Najlepsi

średnia: 4.63
średnia: 4.31
średnia: 4.12

Najskuteczniejsi

177 G / 33 M
PGNiG Superliga: 123 G / 20 M
Liga Mistrzów: 54 G / 13 M
110 G / 35 M
PGNiG Superliga: 71 G / 22 M
Liga Mistrzów: 39 G / 12 M
109 G / 37 M
PGNiG Superliga: 81 G / 23 M
Liga Mistrzów: 28 G / 13 M