Przegląd mediów po awansie do TOP16 VELUX Ligi Mistrzów

Sukces ORLEN Wisły Płock przewinął się przez największe serwisy informacyjne w Polsce.

SportoweFakty.pl: Liga Mistrzów: a to heca. Orlen Wisła Płock wyeliminowała Bjerringbro i jest w TOP 16

To nie miało prawa się zdarzyć. Orlen Wisła Płock, bez trzech swoich liderów, odrobiła cztery bramki straty, pokonała Bjerringbro-Silkeborg 27:20 i awansowała do fazy TOP 16 Ligi Mistrzów. Bohaterem fenomenalny Adam Morawski w bramce.

PolsatSport.pl: Sensacja w Silkeborg! Orlen Wisła Płock awansowała do Top 16 Ligi Mistrzów

Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock awansowali do TOP 16 Ligi Mistrzów, po wygranej na wyjeździe z duńskim Bjerringbro-Silkeborg 27:20 (13:15). W pierwszym spotkaniu u siebie wicemistrzowie Polski przegrali 22:26.

Onet.pl: Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: szalony mecz Orlen Wisły Płock, wicemistrzowie Polski w 1/8 finału

Po pierwszym spotkaniu mało kto dawał szanse Orlen Wiśle Płock na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Tymczasem wicemistrzowie Polski z nawiązką odrobili straty z meczu u siebie i po wygranej 27:19 z Bjerringbro-Silkeborgiem na wyjeździe awansowali do najlepszej "16" rozgrywek.

TVN24.pl: Cud Wisły w Danii. Odrobiła straty i ma sensacyjny awans

To nie miało się prawa zdarzyć! A jednak. Piąty raz w swojej historii piłkarze ręczni Orlenu Wisły zagrają w najlepszej szesnastce Ligi Mistrzów. W rewanżowym starciu fazy play-off odrobili straty z Płocka i pokonali duńskie Bjerringbro Silkeborg 27:20.

Interia.pl: Liga Mistrzów. Awans Orlenu Wisły Płock do TOP 16

Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock awansowali do TOP 16 Ligi Mistrzów, po wygranej na wyjeździe z duńskim Bjerringbro-Silkeborg 27-20 (13-15). W pierwszym spotkaniu u siebie wicemistrzowie Polski przegrali 22-26.

Plock.Wyborcza.pl: Chapeau bas, panowie! Orlen Wisła dokonała rzeczy nieprawdopodobnej. Historyczny mecz w Danii i awans w Lidze Mistrzów!

Jak odrobić z nawiązką cztery bramki straty, poradzić sobie z pewnymi swego Duńczykami i bez w sumie trzech czołowych graczy - w niedzielę pokazał trener Javier Sabate. Z piłkarzami ręcznymi Orlen Wisły dokonał rzeczy nieprawdopodobnej, pokonał Bjerringbro-Silkeborg na jego terenie 27:20. I awansował do TOP 16 Ligi Mistrzów, gdzie zagra z węgierskim Pick Szeged.

Sport.tvp.pl: Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: cud w Danii! Wielki mecz Wisły i awans do fazy TOP 16

To nie miało prawa się wydarzyć! Na 30 minut przed końcem rewanżowego meczu o miejsce w fazie TOP 16 Ligi Mistrzów z Bjerringbro-Silkeborg piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock byli już praktycznie poza rozgrywkami – nie dość, że grali bez dwóch wyrzuconych z boiska liderów, to w dodatku by awansować, musieli odrobić do rywali sześć goli. I odrobili! Bohaterem został bramkarz Adam Morawski, a Wisła wygrała 27:20.

HandballNews.pl: Szalony mecz z fenomenalnym Morawskim w roli głównej! Awans Orlen Wisły Płock!

Dwie czerwone kartki w ciągu 38 sekund, szalony pościg za rywalami, awans Wisły do TOP 16 Ligi Mistrzów! Arcyciekawe widowisko rozstrzygnęło się na korzyść płocczan, którzy pokonali Bjerringbro-Silkeborg 27:20. Ogromną rolę w niedzielnym spektaklu odegrał fenomenalny Adam Morawski!

HandballPlanet.com: MIRACLE HAPPENED! Wisla Plock from -8 and two red cards to TOP 16!

Amazing, brilliant achievement by Orlen Wisla Plock in Denmark which led Polish vice-champions to the EHF Champions League TOP 16! The “Oilers” have lost first knock-out match against BSV Bjerringro Silkeborg 22:26 in front of home fans, they stayed without suspended Renato Sulic before the match, but in 14th minute happened something which handball fans could never see before. In two attacks Wisla lost Jose Toledo and Emil Racotea who were sent-off after fouls on Silkeborg’s playmaker Sebastian Skube. This happened in 38 seconds…

Ehfcl.com: Plock stun Bjerringbro with incredible second half comeback

Orlen Wisla Plock turned a six-goal aggregate deficit into a three-goal win in the space of 30 remarkable minutes in Silkeborg on Sunday. Plock’s reward for the miracle recovery against Bjerringbro-Silkeborg is a two-legged clash against Hungarian champions MOL-Pick Szeged in the Last 16

Najlepsi

średnia: 4.63
średnia: 4.31
średnia: 4.12

Najskuteczniejsi

177 G / 33 M
PGNiG Superliga: 123 G / 20 M
Liga Mistrzów: 54 G / 13 M
110 G / 35 M
PGNiG Superliga: 71 G / 22 M
Liga Mistrzów: 39 G / 12 M
109 G / 37 M
PGNiG Superliga: 81 G / 23 M
Liga Mistrzów: 28 G / 13 M