Sześciu Nafciarzy w reprezentacjach Polski!

Aż sześciu naszych zawodników znalazło się z reprezentacji Polski i Polski B. Czterech z nich stanie przed szansą występu w meczach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy z Niemcami.

Selekcjoner Patryk Rombel postawił na Michała Daszka, Przemka Krajewskiego, Adama Morawskiego i Tomka Gębalę. Natomiast nowy trener Polski B, nasz wychowanek Michał Skórski, powołał Mateusza Góralskiego oraz Mateusza Piechowskiego.

Zgrupowanie pierwszej reprezentacji rozpocznie się 4 kwietnia, a jego głównymi punktami będą mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy z Niemcami:
- 10.04.2019 – Gliwice – 3. mecz eliminacji ME (POL – GER)
- 13.04.2019 – Halle (Niemcy) – 4. mecz eliminacji ME (GER – POL)

Lista powołanych zawodników:
1. Kornecki Mateusz – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
2. Daszek Michał – SPR Wisła Płock S.A.
3. Gębala Tomasz – SPR Wisła Płock S.A.
4. Krajewski Przemysław – SPR Wisła Płock S.A.
5. Morawski Adam – SPR Wisła Płock S.A.
6. Bondzior Krystian – MKS Zagłębie Lubin S.A.
7. Moryń Jakub – MKS Zagłębie Lubin S.A.
8. Pilitowski Maciej – MKS Kalisz sp. z o.o.
9. Szpera Marek – MKS Kalisz sp. z o.o.
10. Jarosiewicz Piotr – KS Piłki Ręcznej Azoty-Puławy S.A.
11. Podsiadło Paweł – KS Piłki Ręcznej Azoty-Puławy S.A.
12. Chrapkowski Piotr – S.C. Magdeburg (Niemcy)
13. Gębala Maciej – SC DHfK Lipsk (Niemcy)
14. Kowalczyk Bartosz – SPR Stal Mielec S.A.
15. Malcher Adam – KPR GO S.A.
16. Moryto Arkadiusz – KS Vive Handball Kielce S.A.
17. Paczkowski Paweł – HK Motor Zaporoże (Ukraina)
18. Przytuła Damian – MMTS Kwidzyn S.A.
19. Syprzak Kamil – Barcelona Lassa (Hiszpania)
20. Szyba Michał – Cesson Rennes Metropole HB (Francja)
21. Walczak Patryk – TuS N-Luebbecke (Niemcy)

Podopieczni Michała Skórskiego odbędą natomiast zgrupowanie szkoleniowe, które odbędzie się w terminie 04-11.04.2019 r. w COS OPO Szczyrk.

Lista powołanych zawodników:
1. Dawydzik Dawid – MKS Zagłębie Lubin S.A.
2. Dudkowski Paweł – MKS Zagłębie Lubin S.A.
3. Mrozowicz Przemysław – MKS Zagłębie Lubin S.A.
4. Sroczyk Marcel – MKS Zagłębie Lubin S.A.
5. Klimków Jan – KPR GO S.A.
6. Milewski Michał – KPR GO S.A.
7. Morawski Mateusz – KPR GO S.A.
8. Zembrzycki Mateusz – KPR GO S.A.
9. Adamski Kacper – MMTS Kwidzyn S.A.
10. Ossowski Arkadiusz – MMTS Kwidzyn S.A.
11. Potoczny Michał – MMTS Kwidzyn S.A.
12. Gądek Krzysztof – Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.
13. Komarzewski Krzysztof – Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.
14. Góralski Mateusz – SPR Wisła Płock S.A.
15. Piechowski Mateusz – SPR Wisła Płock S.A.
16. Bartosik Marek – KS Handball Sportowa S.A.
17. Foluszny Patryk – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski
18. Nastaj Bartosz – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski S.A.
19. Pietrasik Ariel – HC Berchem (Luxemburg)
20. Rutkowski Piotr – SPR Stal Mielec S.A.

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.19

Najskuteczniejsi

201 G / 37 M
PGNiG Superliga: 131 G / 22 M
Puchar Polski: 10 G / 1 M
Liga Mistrzów: 60 G / 14 M
129 G / 37 M
PGNiG Superliga: 84 G / 23 M
Puchar Polski: 10 G / 2 M
Liga Mistrzów: 35 G / 12 M
125 G / 41 M
PGNiG Superliga: 86 G / 25 M
Puchar Polski: 9 G / 2 M
Liga Mistrzów: 30 G / 14 M