Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com Zmiana warty w bramce ORLEN Wisły Płock

Zmiana warty w bramce ORLEN Wisły Płock

Koniec pewnej epoki - po 15 latach z zespołem ORLEN Wisły Płock pożegna się Marcin Wichary. Od nowego sezonu bramki Nafciarzy strzegł będzie duet Adam Morawski oraz Ivan Stevanović.

Koniec pewnej epoki - po 15 latach z zespołem ORLEN Wisły Płock pożegna Marcin Wichary. Od nowego sezonu bramki Nafciarzy strzegł będzie duet Adam Morawski oraz Ivan Stevanović.

- Znamy się z Marcinem wiele lat, przez piętnaście sezonów wspólnie broniliśmy barw Wisły i dzisiaj Wichciu bez wątpienia ma status legendy tego klubu. Dla większości kibiców trudno wyobrazić sobie naszą bramkę bez niego, jednak ta zmiana warty musiała kiedyś nastąpić. Wspólnie z prezesem i trenerem ustaliliśmy, że to jest ten czas. Rozmawialiśmy z Wichciem wielokrotnie, poinformowaliśmy go o decyzji klubu, ale jednocześnie przedstawiliśmy mu propozycję pozostania z nami, ale już w innej roli. Czekamy na jego decyzję. Nie chciałbym mu w tej chwili dziękować za te wszystkie lata, bo według mnie to jeszcze nie ten czas i ta forma. Przed nami ważne mecze do rozegrania i póki co, życzę mu i całej drużynie, aby zakończyć ten sezon jakimś trofeum – powiedział Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski.

Marcin Wichary przyszedł do Płocka z Warszawianki w 2004 roku. Zdobył cztery mistrzostwa Polski i trzy Puchary Polski. W barwach ORLEN Wisły Płock zaliczył ponad 600 występów. Z reprezentacją Polski zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata 2015. W 2008 roku wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Na koncie ma również udział w Mistrzostwach Europy 2006, 2012 oraz Mistrzostwach Świata 2013.

Po dwóch latach z ORLEN Wisłą Płock pożegna się również Ádám Borbély. - Rozmawialiśmy z menedżerem zawodnika, jak i z Ádámem i poinformowaliśmy ich o naszych planach co do obsady bramki w kolejnych sezonach - wyjaśnia Adam Wiśniewski. - Nie jest tak, że spisywał się on poniżej naszych oczekiwań. Obecnie mamy trzech bardzo dobrych bramkarzy i każdy z nich liczy na minuty na boisku. Pozytywny ból głowy ma trener Sabate, ale zgodziliśmy się, że to różnie wpływa na rytm meczowy całej trójki i już w grudniu podjęliśmy decyzję, że do kolejnego sezonu przystąpimy z dwoma bramkarzami.

Do naszego zespołu dołączy natomiast Ivan Stevanović. Chorwat związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem. Jest to jeden z czołowych chorwackich bramkarzy ostatnich lat. Ostatnie dwa sezony spędził w Kadetten Schaffhausen, a wcześniej z powodzeniem bronił bramki PPD Zagrzeb, z którym pięciokrotnie świętował zdobycie mistrzostwa i pucharu Chorwacji. W sezonie 2012/2013 wygrał SEHA League, a w 2017 roku już z Kadetten Schaffhausen sięgnął po Superpuchar Szwajcarii. 

Stevanović w ostatnich latach to również ważna postać reprezentacji Chorwacji. Odegrał istotną rolę w zdobyciu brązowego medalu podczas Mistrzostw Europy 2016. W tym samym roku wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich do Rio de Janeiro, gdzie Chorwacja zajęła piąte miejsce. Ponadto wziął udział w Mistrzostwach Świata 2017 oraz 2019. Po tegorocznym mundialu zakończył karierę reprezentacyjną.

- ORLEN Wisła Płock to bardzo dobra drużyna. Docierały do mnie same pozytywne informacje odnośnie organizacji klubu oraz jego potencjału sportowego. Widziałem mecze z MOL-Pick Szeged i PGE VIVE Kielce. Wszystko wygląda na to, że w przyszłym sezonie możemy być jeszcze silniejsi, co pozwoli nam wywrzeć jeszcze większą presję na ekipie z Kielc oraz odegrać znaczącą rolę w Lidze Mistrzów. Myślę, że stworzymy z Adamem Morawski ciekawy duet. W mojej opinii to dobre rozwiązanie, jeśli klub dysponuje jednym młodszym bramkarzem, a drugim bardziej doświadczonym – powiedział Ivan Stevanović.

- Ivan to zawodnik o niebagatelnym doświadczeniu i jakości. Liczymy, że wspólnie z Adamem Morawskim stworzą znakomity duet, będący udaną mieszanką doświadczenia i młodości. Cały czas pracujemy również nad kolejnymi wzmocnieniami. Nasze priorytety pozostają te same, czyli lewe rozegranie. Obecnie rozmawiamy z dwoma zawodnikami na tę pozycję i chcielibyśmy, aby obaj do nas dołączyli – powiedział prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

Najlepsi

średnia: 4.39
średnia: 4.34
średnia: 4.24

Najskuteczniejsi

149 G / 31 M
PGNiG Superliga: 75 G / 18 M
Puchar Polski: 12 G / 1 M
Liga Europejska: 62 G / 12 M
128 G / 33 M
PGNiG Superliga: 70 G / 19 M
Puchar Polski: 3 G / 1 M
Liga Europejska: 55 G / 13 M
116 G / 36 M
PGNiG Superliga: 67 G / 22 M
Puchar Polski: 1 G / 1 M
Liga Europejska: 48 G / 13 M