PGNiG Superliga #6: Starcie medalistów

Pojedynek srebrnego i brązowego medalisty zeszłego sezonu będzie hitem 6. serii spotkań PGNiG Superligi. Nafciarze na wyjeździe zagrają z Gwardią Opole.

Od początku sezonu nasi najbliżsi przeciwnicy prezentują solidność, która charakteryzuje ich już od kilku lat. Trzy wygrane spotkania oraz przegrana z Górnikiem Zabrze i PGE VIVE Kielce pozwalają im z dziewięcioma punktami zajmować szóste miejsce w tabeli. „Gang Kuptela” jeśli miałby coś sobie do zarzucenia, to być może po meczu z zabrzanami, choć tak naprawdę trudno stawiać jakieś duże wyzwania przed zespołem, w którym średnia wieku nie przekracza 23 lat. Najlepszym strzelcem Gwardii jest obecnie 21-letni Patryk Mauer (37 bramek) oraz rok starszy Jędrzej Zieniewicz (19), natomiast między słupkami lepsze noty niż doświadczony Adam Malcher zbiera ostatnio 22-letni Mateusz Zembrzycki. Dosyć obrazowy jest również fakt, że w kadrze Gwardii jest tylko trzech zawodników z trzydziestką na karku, z czego jednego z nich – Przemysława Zadury – z powodu kontuzji na pewno na boisku nie zobaczymy.

„Gang Kuptela”, szczególnie we własnej hali, może jednak pokonać każdego, o czym na własnej skórze przekonała się cała czołówka PGNiG Superligi. W sezonie 2017/2018 przegrali tam Nafciarze, a niemal dokładnie rok później smak porażki poczuł zespół PGE VIVE Kielce. W Opolu w ostatnich latach przegrywały również ekipy Górnika Zabrze, czy Azotów Puławy, tak więc powiedzieć, że w Opolu Wiślacy muszą być czujni, to jak nie powiedzieć w zasadzie nic.

ORLEN Wisła Płock jest niewątpliwie faworytem tego pojedynku. Poza wspomnianą niespodzianką w sezonie 2017/2018 Nafciarze kończyli pojedynki z Gwardią często z przewagą nie mniejszą, niż dziesięć oczek. Zatem każdy inny wynik tej konfrontacji srebrnego i brązowego medalisty z zeszłego sezonu będzie nie lada sensacją.

Gwardia Opole – ORLEN Wisła Płock – 6. seria PGNiG Superligi, sobota 5 października, godz. 13.00

Transmisje:
- TV - TVP Sport, strona internetowa i aplikacja mobilna
- Radio - radiomixx.pl
- Tekstowa - pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.33
średnia: 4.31

Najskuteczniejsi

43 G / 11 M
PGNiG Superliga: 29 G / 7 M
Liga Mistrzów: 14 G / 4 M
41 G / 11 M
PGNiG Superliga: 29 G / 7 M
Liga Mistrzów: 12 G / 4 M
35 G / 11 M
PGNiG Superliga: 22 G / 7 M
Liga Mistrzów: 13 G / 4 M