VELUX EHFCL #9: Nafciarze grają z GOG, stawką wyjście z grupy

Nie ma się na kogo oglądać, nie ma miejsca na kalkulację. Piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock wszystko mają we własnych dłoniach. Stawką sobotniego meczu z duńskim GOG Håndbold jest wyjście z grupy D VELUX EHF Ligi Mistrzów.

Kiedy niecały miesiąc temu wracaliśmy z Bukaresztu z bagażem dziewięciu bramek, a w tym samym czasie GOG Håndbold miał na koncie cztery zwycięstwa i zmierzał do Schaffhausen po kolejne, można było mieć poważne obawy o to, czy powtórzenie przez Nafciarzy sukcesu z zeszłego roku jest jeszcze realne. Duńczycy jednak złapali zadyszkę i w kolejnych trzech meczach zdobyli tylko punkt. Wiślacy natomiast wygrali swoje dwa ostatnie pojedynki i na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej wspólnie z GOG mają na koncie po dziewięć punktów. Zwycięstwo więcej niż jedną bramką daje nam automatycznie awans do fazy pucharowej. Każdy inny wynik spowoduje, że kwestia zajęcia drugiego miejsca w grupie nie będzie zależała już tylko od Nafciarzy.

W pierwszym meczu w Danii ORLEN Wisła Płock przegrała 27:28. Wówczas znakomitą formą zaimponował nam najlepszy strzelec GOG Emil Jakobsen oraz rozgrywający Lasse Moller i Josef Pujol, po którego kilku asystach przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Nafciarze mieli szansę na remis, ale po dobrze rozegranej ostatniej akcji meczu piłkę po rzucie Konstantina Igropulo odbił 45-letni bramkarz Soren Andreasen i ostatecznie cała pula punktów trafiła w ręce wicemistrzów Danii. – Pamiętam doskonale ten mecz i emocje z nim związane. Niemniej teraz spodziewamy się zupełnie innego spotkania, gdyż nie ma dwóch identycznych pojedynków. Jedyne, czego jestem pewien to że będzie ciężko, GOG będzie grał o zwycięstwo i postawi nam bardzo trudne warunki. Dlatego gorąco liczę, że kibice dopiszą i zrobią po raz kolejny znakomitą atmosferę w hali – mówił na konferencji prasowej Xavier Sabate.

Hiszpański trener naszej drużyny przed meczem z GOG będzie musiał znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, w tym m.in. o optymalne ustawienie swojego zespołu przetrzebionego kontuzjami. Na pewno nie zagra Michał Daszek i Leon Šušnja, a walkę z czasem toczą Philip Stenmalm, Konstantin Igropulo i Zoltan Szita, który we wtorek w meczu z Zagłębiem Lubin opuszczał boisko z opatrunkiem na kostce.

W tym tygodniu swój mecz rozegrali również gracze GOG, jednak nie mieli powodów do zadowolenia. W środę na wyjeździe przegrali wyraźnie z Team Tvis Holstebro 23:33. Wszyscy najważniejsi gracze pojawili się na parkiecie w tym spotkaniu, więc w sobotę trener Nicolej Møldrup Krickau wyłoży na stół wszystkie swoje karty.

Zapowiada się zatem pasjonujące widowisko i zachęcamy wszystkich kibiców do stworzenia atmosfery godnej Ligi Mistrzów.

ORLEN Wisła Płock – GOG Håndbold - 9. kolejka VELUX EHF Champions League, sobota 23 listopada, godz. 15.00

Transmisje:
- TV – Canal+ Sport
- Radio – rmixx.pl
- Tekstowa – ehfcl.com

mis gog

Najlepsi

średnia: 4.71
średnia: 4.34
średnia: 4.22

Najskuteczniejsi

100 G / 25 M
PGNiG Superliga: 68 G / 16 M
Liga Mistrzów: 32 G / 9 M
88 G / 23 M
PGNiG Superliga: 57 G / 14 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M
86 G / 26 M
PGNiG Superliga: 46 G / 16 M
Liga Mistrzów: 40 G / 10 M