VELUX EHFCL #10: W dobrych humorach do Szwecji

Nafciarze na mecz z IFK Kristianstad udadzą się pewni awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Gospodarze natomiast stoją przed szansą utrzymania czwartej lokaty na koniec przygody z Ligą Mistrzów.

Pojedynek z IFK Kristianstad zakończy nasz udział w fazie grupowej VELUX EHF Ligi Mistrzów. Nafciarze są pewni drugiego miejsca w tabeli, a w walce o awans do TOP16 zmierzą się w lutym przyszłego roku z hiszpańską Bidasoą Irun. Właśnie ze względu na to, w Szwecji na pewno nie czekają nas takie emocje, jak w ostatnich pojedynkach z GOG, czy Kadetten Schaffhausen. Może to i dobrze, gdyż podopieczni Ljubomira Vranjesa na pożegnanie z rozgrywkami złapali wiatr w żagle: zremisowali z GOG, urwali punkt Dinamo Bukareszt, a w ostatniej kolejce pokonali Kadetten Schaffhausen. Gdyby od nadchodzącego meczu miał zależeć nasz awans, na pewno dzisiaj napięcie w naszej szatni byłoby wręcz namacalne. A tak trener Xavier Sabate będzie mógł dać odpocząć najbardziej eksploatowanym zawodnikom, a także sprawdzić w boju młodych graczy, co z resztą sugerował na konferencji prasowej po meczu z GOG. W składzie można zatem spodziewać się kilku istotnych zmian, o których dowiemy się zaraz po ostatnim treningu przed wylotem do Kopenhagi, skąd udamy się do Kristianstad.

IFK Kristanstad to kolejny młody zespół skandynawski, posiadający w składzie wielu utalentowanych zawodników. W pierwszym pojedynku w ORLEN Arenie, wygranym przez Nafciarzy 36:29, sporo krwi napsuł nam rozgrywający Olafur Gudmundsson, który bombardował naszą bramkę z drugiej linii i w sumie uzbierał 12 trafień. Obecnie Islandczyk z 45 bramkami na koncie jest najskuteczniejszym graczem IFK Kristainstad, a swoją wciąż wysoką formę potwierdził w starciu z Kadetten Schaffhausen, kiedy to osiem razy wpisywał się na listę strzelców. Nafciarze będą musieli zwrócić uwagę również na kołowego Adama Nyfjälla oraz rozgrywającego Teitura Einarssona. Ogólnie trzecia drużyna Szwecji minionego sezonu „ma kim grać” i będzie chciała przed swoją publicznością godnie pożegnać się z rozgrywkami. Zatem mimo, że stawką spotkania jest już tylko prestiż, może to być ciekawe spotkanie i wskazać jednoznacznie faworyta jest raczej trudno.

IFK Kristianstad – ORLEN Wisła Płock – 10. kolejka VELUX EHF Ligi Mistrzów, środa 27 listopada, godz. 19.00

Transmisje:
TV – Canal+ Sport
Tekstowa – ehfcl.com

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M