PGNiG Superliga #14: Zaczynamy rundę rewanżową

Wyjazdowym meczem z KS Azoty Puławy rozpoczniemy rundę rewanżową PGNiG Superligi. Nafciarze będą bronić pozycji lidera.

 

Ostatni miesiąc nie był udany dla naszych najbliższych przeciwników, głównie ze względu na brak awansu do fazy grupowej Pucharu EHF. Podopieczni Michała Skórskiego musieli uznać wyższość Gwardii Opole, a w lidze potracili punkty ze swoimi sąsiadami w tabeli. Najpierw przyszła przegrana w Zabrzu 25:32, a później po rzutach karnych ponownie z Gwardią Opole. Nieco lepiej wyglądało to w Kielcach, ale punkty i tak zostały w kieszeni mistrzów Polski. Wreszcie w ostatni weekend puławianie zapunktowali w starciu z Energą MKS Kalisz, ale dla prezesa Jerzego Witaszka to prawdopodobnie marne pocieszenie. Brak wspomnianego awansu w europejskich pucharach i dopiero piąta lokata w PGNiG Superlidze to na pewno wyniki poniżej ambicji władz klubu. Mimo tych wszystkich turbulencji to właśnie Azotom Puławy daje się największe szanse, aby w tym roku jeszcze gdzieś urwać Nafciarzom punkty, dlatego ważne będzie, aby zachować najwyższy poziom koncentracji.

- Musimy pamiętać, że Azoty to cały czas groźny przeciwnik, któremu ostatnie słabsze wyniki nie przesłoniły celu nadrzędnego, czyli medalu mistrzostw Polski. Mają ku temu jak najbardziej wszelkie argumenty, bo gra tam kilku doświadczonych reprezentantów Polski. W bramce do tego dochodzi reprezentant Rosji Vadim Bogdanov, który nie raz potrafił zamurować bramkę. Wiemy jednak, że dużo zależy od naszego podejścia do tego meczu, od tego jak go rozpoczniemy i czy damy gospodarzom nadzieję na korzystny wynik – mówił przed wyjazdem do Puław kapitan ORLEN Wisły Płock Adam Morawski - Jeśli pozwolimy im złapać wiatr w żagle, to mogą nam napsuć sporo krwi. Dlatego naszym planem na to spotkanie będzie szybko zbudować przewagę i kontrolować wydarzenia na boisku. Myślę, że znamy zespół Azotów całkiem dobrze i trudno będzie im nas czymś zaskoczyć. Dużo będzie zależało od nas samych. Musimy z respektem i pełną koncentracją podejść do tych zawodów.

Nafciarzy dzielą już tylko cztery mecze od tego, aby przerwę zimową spędzić na pozycji lidera PGNiG Superligi. W weekend nasz zespół nie dał szans Chrobremu Głogów, wygrywając różnicą aż dziewiętnastu bramek. Oprócz dobrej postawy w tym spotkaniu cieszy na pewno fakt, że do zdrowia wrócili kolejni zawodnicy i w zasadzie poza grą pozostaje jedynie Michał Daszek i Leon Susnja.

KS Azoty Puławy – ORLEN Wisła Płock – 14. seria PGNiG Superligi, wtorek 3 grudnia, godz. 18.15

Transmisje:
- TV - TVP Sport, strona internetowa i aplikacja mobilna
- Radio - rmixx.pl
- tekstowa - www.pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M