PGNiG Superliga #17: Z Pogonią Szczecin na zakończenie roku

Przed nami ostatni mecz w 2019 roku. ORLEN Wisła Płock przed własną publicznością zmierzy się z Sandra SPA Pogonią Szczecin.

Pojedynek ten zakończy wyczerpujące 45 dni, na przestrzeni których Nafciarze rozegrali aż 13 spotkań. Sami jednak wielokrotnie podkreślali, nie mecze są najbardziej meczące, ale podróże. Niemniej ostatni wyjazd zaliczyli w środę i przed nimi już tylko pożegnanie z płocką publicznością.

Postawa naszych najbliższych rywali może nieco zaskakiwać, gdyż przed sezonem pojawiały się głosy, że Pogoń czeka poważna walka o utrzymanie w lidze. Tymczasem podopieczni Rafała Białego prezentują się bardzo solidnie, a dzięki zwycięstwom nad Gwardią Opole oraz ENERGĄ MKS Kalisz Portowcy awansowali na siódme miejsce w tabeli. To oznacza, że nawet w razie niepowodzenia w Płocku, w nowym roku czeka ich ciekawa walka o wejście od najlepszej ósemki PGNiG Superligi.

Wśród młodych wilków Rafała Białego na pewno na pochwały w tym sezonie zasługuje Piotr Rybski, który uzbierał już 75 bramek. 20-letniego rozgrywającego mocno wspiera o rok starszy Dmytro Horinha, który znalazł się w szerokiej kadrze Ukrainy na zbliżające się mistrzostwa Europy. Obaj mogą liczyć na doświadczenie Pawła Krupy, który już od kilku lat należy do liderów Sandra SPA Pogoni Szczecin.

Zwycięstwo w tym spotkaniu może być dla naszej drużyny zwieńczeniem bardzo udanych czterech miesięcy. Nafciarze już wyszli z grupy VELUX EHF Champions League, co było jednym z priorytetowych celów na ten okres, a ponadto mają olbrzymią szansę spędzić zimę na fotelu lidera PGNiG Superligi, z kompletem zwycięstw w szesnastu spotkaniach. Aby tak się stało, w piątek należy utrzymać jeszcze ten jeden raz maksymalny poziom koncentracji, a potem w dobrych humorach rozjechać się do domów, lub na zgrupowania swoich reprezentacji.

ORLEN Wisła Płock – Sandra SPA Pogoń Szczecin – 17. seria PGNiG Superligi, piątek 13 grudnia, godz. 18.00

Transmisje:
- radio – rmixx.pl
- tekstowa – pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.71
średnia: 4.32
średnia: 4.2

Najskuteczniejsi

105 G / 26 M
PGNiG Superliga: 73 G / 17 M
Liga Mistrzów: 32 G / 9 M
94 G / 24 M
PGNiG Superliga: 63 G / 15 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M
87 G / 27 M
PGNiG Superliga: 47 G / 17 M
Liga Mistrzów: 40 G / 10 M