Przed EHF EURO 2020: Nafciarze w reprezentacjach

Do pierwszego meczu na EHF EURO 2020 został już tylko nieco ponad tydzień. Przyglądamy się zatem, ilu Nafciarzy pozostaje w grze w walce o występ w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Zaraz po Świętach treningi wznowiły reprezentacje przygotowujące się do EHF EURO 2020. Przypomnijmy, że w szerokich składach poszczególni selekcjonerzy zgłosili łącznie dziesięciu zawodników ORLEN Wisły Płock. Wiadomo było jednak, że nie wszyscy znajdą się w wąskich kadrach swoich reprezentacji.

W przygotowaniach ostatecznie nie biorą udziału Michał Daszek (rehabilitacja) i Konstantin Igropulo, który ostatnie tygodnie spędził głównie na leczeniu zapalenia stawu biodrowego. Już podczas treningów urazu stawu skokowego doznał Lovro Mihić i ta kontuzja wykluczyła jego udział w turnieju.

W miniony weekend reprezentacja Polski wzięła udział w rozgrywanym w Tarnowie turnieju 4 Narodów. Na boisku pojawiło się trzech Nafciarzy (Przemek Krajewski, Mateusz Piechowski, Adam Morawski), niemniej o sporym pechu może mówić ten ostatni. Loczek na rozgrzewce przed meczem z Białorusią doznał urazu stawu skokowego, który na szczęście według ostatnich informacji nie powinien mieć wpływu na jego wyjazd na EHF EURO. Krajek wystąpił we wszystkich trzech meczach i zdobył łącznie 8 bramek (2 z Hiszpanią B oraz 6 z Białorusią). Świeży również pojawiał się na boisku w każdym meczu i był odpowiedzialny głównie za zadania defensywne. W drugim spotkaniu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi otrzymał czerwoną kartkę z gradacji kar.

W reprezentacji Czech znakomicie radzi sobie Ondrej Zdrahala. Doświadczony rozgrywający był najskuteczniejszym graczem swojej drużyny w dwóch kontrolnych meczach ze Słowacją. Zdrahala zdobył w tych spotkaniach 8(3k) i 7 bramek.

W niedzielę wąską kadrę Słowenii podał Ljubomir Vranjes, powołując Zigę Mlakara oraz Igora Źabicia, natomiast w 22-osobowym składzie reprezentacji Węgier jest Zoltan Szita.

Najlepsi

średnia: 4.71
średnia: 4.32
średnia: 4.2

Najskuteczniejsi

105 G / 26 M
PGNiG Superliga: 73 G / 17 M
Liga Mistrzów: 32 G / 9 M
94 G / 24 M
PGNiG Superliga: 63 G / 15 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M
87 G / 27 M
PGNiG Superliga: 47 G / 17 M
Liga Mistrzów: 40 G / 10 M