Krzysztof Kisiel wraca do PGNiG Superligi!

Dotychczasowy trener drugiego zespołu ORLEN Wisły Płock Krzysztof Kisiel został oficjalnie potwierdzony jako nowy szkoleniowiec występującego w PGNiG Superlidze Torus Wybrzeża Gdańsk.

- Powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej był moim celem już od dłuższego czasu. Podczas podpisywania ostatniej umowy z SPR Wisłą Płock zwróciłem uwagę, że jeśli pojawiłaby się jakaś konkretna propozycja, to chciałbym podjąć się tego wyzwania. Tak też się stało. W grudniu otrzymałem ofertę z Wybrzeża Gdańsk. Okres Świąt był dla mnie czasem na zastanowienie i ostatecznie zdecydowałem, że z niej skorzystam – mówi Krzysztof Kisiel, nowy trener Torus Wybrzeża Gdańsk. – Na pewno będzie to dla mnie poważna zmiana, gdyż w Płocku miałem pewne rzeczy już poukładane. Ostatni raz trenowałem poza Płockiem w 2010 roku, ale jak to moja żona powiedziała, w obecnych czasach odległość nie jest takim problemem. Na pewno kilometry będzie trzeba robić, ale ile i jak, to się dopiero okaże.

- Wprawdzie Krzysztof miał obowiązującą umowę z naszym klubem i pełnił ważną funkcję w obszarze szkolenia młodzieży, to nie chciałem robić mu przeszkód na drodze rozwoju kariery trenerskiej. Praca z młodzieżą, a praca z pierwszym zespołem drużyny PGNiG Superligi to z pewnością nie to samo. Krzysztof jednak ma i wiedzę i duże doświadczenie, aby temu wyzwaniu sprostać. Życzę mu samych sukcesów i dziękuję za jego dotychczasowy wkład pracy, jaki wniósł w rozwój SPR Wisła Płock - powiedział prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek. – W związku z tą zmianą, funkcję trenera drugiej drużyny ORLEN Wisły Płock będzie pełnił Robert Jankowski.

Krzysztof Kisiel niemal całą swoją karierę związany jest z Płockiem – najpierw jako zawodnik, później jako trener. W obu tych rolach świętował zdobycie tytułu mistrza Polski. Po raz pierwszy samodzielnie prowadził pierwszy zespół Wisły w 2000 roku, kiedy to dokończył rozgrywki w roli grającego trenera. Na ławkę trenerską zasiadł ponownie w 2004 roku zastępując Bogdana Kowalczyka i w dwóch następnych sezonach doprowadził Nafciarzy do tytułu mistrza Polski. Kolejne trzy lata spędził w Piotrkowianinie Piotrków Trybunalski oraz Travelandzie Olsztyn. Do Płocka wrócił w 2010 roku i został asystentem trenera Larsa Walthera. Współpracował również z Manolo Cadenasem oraz Piotrem Przybeckim. Sezon 2017/2018 ponownie kończył w roli pierwszego szkoleniowca ORLEN Wisły Płock, z którą zdobył srebrny medal mistrzostw Polski. Przez ostatnie półtora roku pełnił funkcję trenera drugiego zespołu ORLEN Wisły Płock i aktywnie działał w obszarze szkolenia młodzieży w naszym klubie.

W jego trenerskim CV znajdziemy również pracę z młodzieżową reprezentacją Polski oraz reprezentacją Polski w piłce ręcznej plażowej, z którą w 2017 roku wziął udział w Mistrzostwach Europy w Zagrzebiu oraz turnieju World Games we Wrocławiu.

W 2016 roku uzyskał tytuł Master Coach EHF, który zezwala na prowadzenie klubów we wszystkich rozgrywkach w Europie, łącznie z Ligą Mistrzów.

Najlepsi

średnia: 4.71
średnia: 4.32
średnia: 4.2

Najskuteczniejsi

105 G / 26 M
PGNiG Superliga: 73 G / 17 M
Liga Mistrzów: 32 G / 9 M
94 G / 24 M
PGNiG Superliga: 63 G / 15 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M
87 G / 27 M
PGNiG Superliga: 47 G / 17 M
Liga Mistrzów: 40 G / 10 M