Startuje EHF EURO 2020, pięciu Nafciarzy w grze

Już w czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. W turnieju weźmie udział pięciu zawodników ORLEN Wisły Płock.

EHF EURO 2020 rozpocznie się meczami Białoruś - Serbia i Niemcy - Holandia i potrwa do 26 stycznia. 14. edycja mistrzostw Starego Kontynentu będzie rozgrywana w trzech krajach: Szwecji, Austrii i Norwegii, co już czyni tę imprezę wyjątkową. Ponadto w zmaganiach wezmą udział aż dwadzieścia cztery zespoły – to o osiem więcej, niż w poprzednich edycjach. Automatyczny awans do mistrzostw uzyskały reprezentacje wszystkich trzech gospodarzy oraz Hiszpanie jako obrońcy tytułu, a o pozostałe miejsca odbyły się dwuetapowe eliminacje. 24 drużyny (wśród nich Polska) zostały podzielone na sześć grup. Awans wywalczą dwie najlepsze drużyny, które następnie zostaną podzielne na dwie grupy po sześć zespołów. Dwie najlepsze awansują do półfinałów.

Choć w szerokich składach wszystkich reprezentacji znalazło się dziesięciu naszych zawodników, ostatecznie bilet na EHF EURO wywalczyło pięciu: Adam Morawski i Przemek Krajewski (Polska), Zoltan Szita (Węgry), Igor Źabić (Słowenia) oraz Ondrej Zdrahala (Czechy). Kontuzje z udziału w turnieju wyeliminowały Michała Daszka, Lovro Mihicia oraz Kontantina Igropulo, natomiast Mateusz Piechowski i Ziga Mlakar ostatecznie przegrali rywalizację o miejsce w 18-osobowych składach swoich reprezentacji.

Polacy rozpoczną zmagania w piątek meczem ze Słowenią:
Słowenia – Polska – piątek 10 stycznia, godz. 18.15
Szwajcaria – Polska – niedziela 12 stycznia, godz. 16.00
Polska – Szwecja – wtorek 14 stycznia, godz. 20:30

 Aktualny terminarz, wyniki i informacje na temat turnieju można znaleźć na oficjalne stronie mistrzostw https://men2020.ehf-euro.com/. Szczegółowa rozpiska relacji z EHF EURO dostępna jest na stronie http://sport.tvp.pl/

Wszystkim naszych zawodnikom życzymy powodzenia i powrotu do Płocka bez kontuzji!

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M