PGNiG Superliga #21: Pewne punkty Wiślaków

W meczu 21. serii PGNiG Superligi ORLEN Wisła Płock pokonała Energę MKS Kalisz 30:23.

Ustawienie wyjściowe: Stevanović – Mihić, Szita (atak), Ruiz, Mlakar, Daszek, Susnja, Stenmalm (obrona)

Opis meczu: Tym razem byliśmy świadkami nieco innego obrazu gry niż ten, do którego Nafciarze zdążyli przyzwyczaić swoich kibiców. Gospodarze grali szybko i skutecznie w ataku, ale tym razem ustawiona 5-1 obrona zbyt wiele miejsca zostawiała rozgrywającym Kalisza. Goście dążyli do sytuacji jeden na jeden z obrońcą, które często kończyli udanym rzutem, lub wywalczonym rzutem karnym. Z dobrej strony pokazali się bramkarze obu ekip – Ivan Stevanović oraz Łukasz Zakreta, którzy byli mocnymi punktami swoich zespołów. Po kwadransie gry tablica świetlna wskazywała wynik 8:6, a o czas poprosił trener Patrik Liljestrand. Po powrocie na boisko gospodarze utrzymywali 2-3 przewagi nad rywalem, a kaliszanie mocno walczyli o to, aby ta różnica się nie powiększała. Dla Nafciarzy większość bramek padała po rzutach skrzydłowych, w szeregach gości w pierwszej połowie najczęściej na listę strzelców wpisywali się bracia Pilitowscy. Gospodarze przycisnęli jeszcze ostatnich pięciu minutach tej części spotkania. Dwie bramki zdobył Michał Daszek, po razie na listę strzelców wpisali się Czapliński i Zdrahala i w efekcie na przerwę zeszliśmy przy prowadzeniu 17:13.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie przyniosły przełomu ani po jednej, ani po drugiej stronie. Obie ekipy grały swoje i nie zanosiło się ani na zdecydowane zwycięstwo Nafciarzy, ani na realne zagrożenie ze strony MKS-u. Swoistym wydarzeniem tego spotkania były…dwa przestrzelone rzuty karne przez Konstantina Igropulo. Rosjanin nie zwykł do tej pory mylić się w tym elemencie, a tym razem dwukrotnie musiał uznać wyższość Caspera Liljestranda. Więcej w dzisiejszym meczu się nie wydarzyło. Gospodarze powoli, ale systematycznie powiększali swoją przewagę i ostatecznie zwyciężyli 27:21.

ORLEN Wisła Płock – Energa MKS Kalisz 30:23 (17:13)

ORLEN Wisła: Morawski, Stevanović – Daszek 7(1k), Stenmalm 1, Zdrahala 2, Matulić 2, Ruiz 2, Góralski, Susnja 2, Szita 4, Źabić, Mihić 4, Igropulo, Czapliński 4, Mindegia, Mlakar 2

MKS: Krekora, Liljestrand, Zakreta – Galewski 2, Bożek, Gąsiorek, Drej, Klopsteg 1, Misiejuk, Szpera 4, K.Pilitowski 4(3k), M.Pilitowski 5, Maliarevych 1, Kniazeu 4, Krytski 1, Adamski