Mirsad Terzić wzmocni ORLEN Wisłę Płock

W sezonie 2020/2021 ORLEN Wisłę Płock zasili specjalista od defensywy Mirsad Terzić. Obecny gracz Telekom Veszprém związał się z naszym klubem dwuletnią umową.

Mirsad Terzić swoją karierę zawodową rozpoczynał w klubie RK Željezničar, skąd przeniósł się do Izviđač. To właśnie tutaj świętował pierwsze sukcesy, czyli dwa mistrzostwa Bośni i Hercegowiny. Później dwa lata spędził w RK Zagrzeb, a od 2007 roku występował w Celje Pivovarna Lasko. W obu tych klubach w każdym sezonie stawał na najwyższym stopniu podium w krajowych rozgrywkach.

W 2009 roku trafił do Telekom Veszprém, gdzie przez łącznie jedenaście sezonów zapracował na miano ikony klubu. W tym czasie dziewięć razy wygrał krajowe rozgrywki oraz Puchar Węgier. W latach 2015 i 2016, kiedy trenem Veszprém był Xavier Sabate, triumfował w rozgrywkach SEHA League. Pięć razy awansował także do Final Four Ligi Mistrzów.

Od 2001 roku Terzić reprezentuje barwy Bośni i Hercegowiny. W drużynie narodowej rozegrał 168 meczów i zdobył 469 bramek.

- Transfer Mirsada jest odpowiedzią na zmiany kadrowe, jakie po sezonie czekają pierwszy zespół. Mogę w tym miejscu już potwierdzić, że naszą drużynę opuści Renato Sulić, który nosi się z zamiarem zakończenia kariery – mówi prezes SPR Wisła Płock Robert Czwartek. - Terzić od wielu lat jest liderem obrony Veszprem i taką też rolę będzie pełnił w ORLEN Wiśle Płock. Jest to gracz o olbrzymim doświadczeniu zdobywanym w jednym z najlepszych klubów na świecie. Cieszę się bardzo, że od nowego sezonu będzie ono pracowało z korzyścią dla naszego zespołu.

- Kilka razy miałem przyjemność, bądź nieprzyjemność, grać przeciwko Terziciowi. Jeśli chodzi o ten element gry to bez wątpienia należy do światowej czołówki. Wciąż utrzymuje bardzo wysoki poziom, a poza boiskiem jest bardzo fajnym gościem. Liczę również, że młodsi zawodnicy będą czerpali z jego wiedzy i doświadczenia, co także przełoży się na ich indywidualny rozwój – mówi Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski.

- Na początku chciałbym powiedzieć, że w mojej opinii Wisła to poważny i bardzo dobry zespół. Za każdym razem, kiedy graliśmy z Veszprem przeciwko niej, szczególnie w Płocku, nie było łatwo i chyba z ORLEN Areny nigdy jeszcze nie wywieźliśmy kompletu punktów – mówi Mirsad Terzić. – Atmosfera tutaj jest naprawdę dobra, hala piękna, a sam klub wysoko mierzy, więc decyzja o dołączeniu do takiego projektu przyszła dosyć łatwo. Oczywiście ważną kwestią w tym temacie był fakt, że wcześniej w Veszprem współpracowałem z Xavim Sabate oraz Josepem Esparem, więc mogę powiedzieć, że znam ich system gry. Moją rolą będzie przede wszystkim kierowanie obroną, natomiast jeśli trenerzy będą mnie potrzebowali w ataku, to zawsze będę do ich dyspozycji. Jestem typem gracza, który bardziej pracuje na dobro drużyny, niż na indywidualne statystyki.

Całość rozmowy z Terziciem można zobaczyć w naszych kanałach na mediach społecznościowych w materiale WisłaTV.

Terzić to drugie wzmocnienie ORLEN Wisły Płock przed nowym sezonem. Wcześniej Zarząd naszego klubu potwierdził transfer rozgrywającego Davida Fernandeza, który zastąpi odchodzącego do PPD Zagrzeb Zigę Mlakara.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M