Porozumienie w sprawie wysokości wynagrodzenia

Zarząd SPR Wisły Płock oraz zawodnicy i trenerzy pierwszego zespołu osiągnęli porozumienie w kwestii obniżki wynagrodzenia.

- W obecnej sytuacji wcześniejszego zakończenia sezonu w PGNiG Superliga 2019/2020 oraz przełożenia w czasie rozgrywek PGNiG Pucharu Polski i VELUX EHF Champions League, podjąłem decyzję o obniżeniu wynagrodzeń w pierwszym zespole naszego Klubu. Skrócenie polskiego sezonu sportowego wpłynęło na zmniejszenie przychodów Klubu. Wspólnie z zawodnikami i pierwszym trenerem wypracowaliśmy porozumienie, w ramach którego w okresie od 1 kwietnia do 31 maja 2020 roku nastąpi obniżka podstawowego wynagrodzenia, obejmująca pierwszy zespół ORLEN Wisły Płock oraz głównego szkoleniowca. Chciałbym podkreślić, że wszyscy solidarnie i bardzo odpowiedzialnie zachowali się w tych okolicznościach, a także, że do rozmów przystąpili ze zrozumieniem. Bardzo im dziękuję, że identyfikują się również z polityką finansową Klubu, szczególnie w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. Wysokość obniżki wynagrodzenia pozostaje tajemnicą handlową i nie będziemy jej ujawniać – powiedział prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

Aktualnie zawodnicy ORLEN Wisła Płock trenują indywidualnie pod nadzorem trenera Xaviera Sabate i pozostałego sztabu szkoleniowego, w ramach przygotowań do pierwszego meczu w Last 16 VELUX EHF Champions League z Telekom Veszprem, który zaplanowano na 3/4 czerwca 2020 r. w ORLEN Arenie.

Najlepsi

średnia: 4.2
średnia: 4.19
średnia: 4.02

Najskuteczniejsi

59 G / 9 M
PGNiG Superliga: 34 G / 6 M
Liga Europejska: 25 G / 3 M
35 G / 9 M
PGNiG Superliga: 25 G / 6 M
Liga Europejska: 10 G / 3 M
35 G / 11 M
PGNiG Superliga: 20 G / 7 M
Liga Europejska: 15 G / 4 M