Siedmiu Nafciarzy z nominacją do Gladiatorów 2020

Sezon PGNiG Superligi 2019/2020 zakończony. Czas przyznać indywidualne nagrody dla najbardziej wartościowych postaci ligi. Po raz czwarty Kapituła PGNiG Superligi, złożona z dziennikarzy sportowych i ekspertów telewizyjnych, wytypowała najlepszych zawodników i trenerów do Gladiatorów 2020. Kto tym razem zyska miano najlepszego?

Mimo wcześniejszego zakończenia rozgrywek, organizatorzy postanowili docenić wysiłek zawodników, którzy rozegrali 169 meczów, czyli praktycznie całą rundę zasadniczą i przyznać prestiżowe tytuły Gladiatorów sezonu 2019/2020.

Kapituła pracowała w wyjątkowych okolicznościach – ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, wszyscy członkowie oddawali swoje głosy poprzez formularze, a nie jak dotychczas, podczas obrad Kapituły. 18-osobowy zespół wybrał nominowanych w 9 kategoriach.

Nasi zawodnicy otrzymali w tym sezonie osiem nominacji, w tym na Zawodnika Sezonu i Trenera Sezonu. W tej pierwszej kategorii wyróżniono Niko Mindegię, który otrzymał również nominację do najlepszego środkowego ligi. Kapituła potwierdziła opinię, że Nafciarze skonstruowali najlepszą obronę w tym sezonie i nominowała aż dwóch naszych graczy w kategorii Obrońca Sezonu. Do kategorii “Wybór Sezonu” zostali nominowani zawodnicy, którzy najczęściej wygrywali tytuł Gracza Serii i zdobyli w nich najwięcej głosów. Tutaj nominację otrzymał Michał Daszek, który mimo rozegrania tylko sześciu meczów, trzy razy trafił do Siódemki Kolejki, dwukrotnie został wybrany Graczem Kolejki i raz Graczem Miesiąca.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybiorą sami zawodnicy i sztab trenerski z zastrzeżeniem, że nie mogą głosować na siebie oraz na kolegów ze swojej drużyny. Wyjątek stanowi kategoria Wybór Sezonu, w niej zwycięzcę wyłonią kibice. Głosować można na stronie www.pgnig-superliga.pl. Zwycięzców poznamy 15 kwietnia.

Nominowani w poszczególnych kategoriach:

wspolne

 

W skład kapituły tegorocznej edycji weszli:
1. Michał Świrkula Eleven Sports
2. Paweł Kotwica Polska Press Grupa
3. Wojciech Osiński Przegląd Sportowy
4. Iwona Niedźwiedź ekspert telewizyjny
5. Dariusz Faron Onet.pl
6. Kamil Kołsut Rzeczpospolita
7. Marek Skorupski Handball Polska
8. Wojciech Staniec Handball News
9. Krzysztof Bandych nc+
10. Marcin Górczyński Sportowe Fakty WP
11. Leszek Salva Interia.pl
12. Michał Matysik ekspert telewizyjny
13. Sylwia Michałowska TVP Sport
14. Maciej Iwański TVP Sport
15. Jakub Trzaska TVP Opole
16. Artur Siódmiak ekspert telewizyjny
17. Damian Pechman tvpsport.pl
18. Maciej Wojs tvpsport.pl

 

Najlepsi

średnia: 4.31
średnia: 4.24
średnia: 4.14

Najskuteczniejsi

91 G / 17 M
PGNiG Superliga: 51 G / 9 M
Liga Europejska: 40 G / 8 M
85 G / 19 M
PGNiG Superliga: 49 G / 10 M
Liga Europejska: 36 G / 9 M
79 G / 22 M
PGNiG Superliga: 43 G / 13 M
Liga Europejska: 36 G / 9 M