Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com Sergei Kosorotov będzie graczem ORLEN Wisły Płock

Sergei Kosorotov będzie graczem ORLEN Wisły Płock

Począwszy od sezonu 2021/2022 zawodnikiem ORLEN Wisły Płock będzie Sergei Mark Kosorotov. Rosyjski talent związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem.

Kosorotov w tym roku skończył 21 lat i jest obecnie zawodnikiem Chekhovskiye Medvedi. Zdążył już jednak zadebiutować w reprezentacji Rosji i wziąć udział w Mistrzostwach Świata 2019 i w Mistrzostwach Europy 2020. Ze swoim obecnym klubem trzy razy sięgnął po mistrzostwo i puchar Rosji. Łącznie w krajowych rozgrywkach wystąpił w 79 meczach, w których zdobył 325 bramek. W sezonie 2018/2019 został wybrany najlepszym rozgrywającym ligi rosyjskiej. Dwukrotnie grał w VELUX EHF Lidze Mistrzów, gdzie był wyróżniającą się postacią Niedźwiedzi, zapisując na swoim koncie łącznie 69 trafień. W zakończonym niedawno sezonie został nominowany do nagrody Young Player VELUX EHFCL. Również redakcja planet-handball.com umieściła się go w gronie czterech najlepszych leworozgrywających młodego pokolenia.

- Przyglądaliśmy się temu graczowi już od dłuższego czasu. Zebraliśmy o nim dużo informacji, fanem jego talentu jest również trener Xavi Sabate. Włożyliśmy w ten transfer sporo pracy. Tym bardziej cieszymy się, że negocjacje zakończyły się po naszej myśli i jesteśmy bardzo zadowoleni, że Sergei dołączy do naszego zespołu. Myślę, że wykonaliśmy bardzo ważny ruch – mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

- To gracz bez wątpienia bardzo utalentowany, z szerokim repertuarem rozwiązań ataków pozycyjnych mimo wciąż młodego wieku. Myślę, że będzie naszym solidnym wzmocnieniem, zaczynając od sezonu 2021/2022. W tej chwili pracujemy już nad kadrą pierwszego zespołu na dalsze lata. Mamy ustawione swoje priorytety jeśli chodzi o personalia i konsekwentnie realizujemy nasze plany. Część z nich jest już na etapie finalizacji, a pewne decyzje będziemy podejmować na przestrzeni sezonu – mówi dyrektor sportowy Adam Wiśniewski.

- Wspólnie z moim menedżerem szukaliśmy klubu, w którym mógłbym się dalej rozwijać i dostawać ku temu wystarczającą ilość minut na boisku. Kiedy odezwała się Wisła, nie zastanawiałem się zbyt długo. To mocny zespół, z doświadczonym trenerem i fajnie będzie być częścią tego projektu. Hiszpańscy szkoleniowcy obecnie cieszą się bardzo dobrą opinią w Europie i chcę pracować z Sabate, aby zrozumieć, jak on postrzega moją grę i rolę w drużynie. Póki co nie mieliśmy okazji porozmawiać, ale wierzę, że niedługo to się zmieni. Być może spotkamy się gdzieś w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Również pozytywne opinie moich kolegów z reprezentacji Rosji – Konstantina Igropulo, czy Dmitry Zhitnikova były dla mnie istotne. Jestem pewien, że podjąłem właściwą decyzję. Moim celem jest ciągłe podnoszenie swoich umiejętności i dalszy rozwój. Chcę być ważnym ogniwem tej drużyny – powiedział Sergei Mark Kosorotov.

Najlepsi

średnia: 4.4
średnia: 4.34
średnia: 4.24

Najskuteczniejsi

169 G / 37 M
PGNiG Superliga: 95 G / 22 M
Puchar Polski: 12 G / 1 M
Liga Europejska: 62 G / 14 M
142 G / 39 M
PGNiG Superliga: 84 G / 23 M
Puchar Polski: 3 G / 1 M
Liga Europejska: 55 G / 15 M
136 G / 38 M
PGNiG Superliga: 93 G / 22 M
Puchar Polski: 4 G / 1 M
Liga Europejska: 39 G / 15 M