Startują Mistrzostwa Świata. Pięciu Nafciarzy na turnieju

Pięciu zawodników ORLEN Wisły Płock weźmie udział w rozpoczynających się w środę Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej. Szansę na występ na egipskich parkietach będzie miała także dwójka naszych wychowanków, którzy kontynuują kariery w innych klubach.

Michał Daszek, Przemek Krajewski, Adam Morawski (Polska), Zoltan Szita (Węgry), Leo Dutra (Brazylia) - to nasza reprezentacja na Mistrzostwach Świata 2021 w piłce ręcznej. W kadrze Biało-czerwonych znalazło się również dwóch naszych wychowanków: Mateusz Piechowski (Abanca Ademar Leon) oraz Kacper Adamski (ENERGA MKS Kalisz). W ostatniej chwili ze względu na problemy zdrowotne z wyjazdu do Egiptu musiał zrezygnować innych nasz wychowanek, a obecnie kołowy PSG Handball Kamil Syprzak. W kadrze Brazylii oprócz Dutry jest jeszcze nasz dobry znajomy Jose Guilherme de Toledo, który obecnie broni barw rumuńskiego CS Minaur Baia Mare. Polska i Brazylia występują w jednej grupie, więc 19 stycznia czeka nas wyjątkowo ciekawe widowisko.

Jednym z faworytów do awansu ze swojej grupy są Węgrzy z Zoltanem Szitą w składzie, który niedawno przedłużył kontrakt z naszym klubem do 2023 roku. Zozo wspólnie z Richárdem Bodo z MOL-Pick Szeged będzie stanowił o sile lewego rozegrania Madziarów.

Liczną grupę zawodników z szansą na występ w MŚ stanowią gracze, w których CV znajdziemy ORLEN Wisłę Płock. Oprócz wspomnianego de Toledo są to bracia Gębala, Piotr Chrapkowski (Polska), Rodrigo Corrales (Hiszpania), Adam Borbely (Węgry), Marin Sego i Janko Kević (Chorwacja), Gilberto Duarte (Portugalia), Dmitry Zhitnikov (Rosja), czy Marco Oneto (Chile). W kadrze Sbornej jest również Sergei Kosorotov, który od nowego sezonu będzie naszym nowym zawodnikiem.

ecz inauguracyjny Mistrzostwa Świata odbędzie w środę. Biało-czerwoni na boisko wybiegną w piątek, a ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Tunezji.

Najlepsi

średnia: 4.2
średnia: 4.19
średnia: 4.02

Najskuteczniejsi

59 G / 9 M
PGNiG Superliga: 34 G / 6 M
Liga Europejska: 25 G / 3 M
35 G / 9 M
PGNiG Superliga: 25 G / 6 M
Liga Europejska: 10 G / 3 M
35 G / 11 M
PGNiG Superliga: 20 G / 7 M
Liga Europejska: 15 G / 4 M